The JAYAKARTA Bali 4*

JAYAKRTA 5

bali.jayakartahotelsresorts.com
Хотелот се наоѓа во бујна градинa, десно на плажаta Legian, познатa по своите зајдисонца. Покрај тоа што нуди мир и спокојство, овој хотел е во непосредна близина на областите за шопинг и забава.
Меѓународниот аеродром е на околу 25 минути возење а на дофат се и најзначајните атракции на Бали
За вашето сместување овој хотел има 344 соби вклучувајќи 4 Извршни апартмани, 1 Junior Suite и 1 Пентхаус , кои имаат приватни балкони со поглед кон градина или кон морето, дневна соба со софа кревет, трпезарија и кујна со микробранова.
За оние кои имаат намера да престојуваат на Бали малку подолго, Jayakarta обезбедува престој со сите удобности на домот и со сите бенефиции на хотелско сместување.
Хотелот има директен пристап на плажа, пространа градини и повеќе базени и ресторани.

Галерија

Ценовник

1. ПАКЕТ АРАНЖМАН СО 9 НОЌИ НА БАЛИ + 3 НОЌИ ВО СИНГАПУР

The Jayakarta Bali 4* – Seminyak
Hotel 3* / 4* Singapur
STD

Време на престој

 30.06.2017

Услуги

BB

Ноќевања

9+3

Цена по лице во двокреветна соба

1.095€

Цената не важи за период од 24.12 – 05.01.2017

 

2. ПАКЕТ АРАНЖМАН СО 12  НОЌИ НА БАЛИ

The Jayakarta Bali 4*
Seminyak

Време на престој

до 30.06.2017

01.07-24.12.2017

Услуги

BB

BB

Ноќевања

12

12

Цена по лице во двокреветна соба – Стандардна

995 

1.035 

Доплата за висока сезона ( 15.07-31.08.2017 ) = 25ЕУР по соба по ден

 

Програма на патување

Забелешки