Jenny Hotel 3*, Siviri, Kassandra

JENNY 1

 

Siviri е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и мноштво таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Главната културна атракција во Сивири, е обновениот амфитеатар познат и по својата врвна акустика. Со него и самото место, секое лето е домаќин на познатиот фестивал кој привлекува илјадници посетители. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок совршен за сончање, а на истата можат да се изнајмат и повеќе чадори и лежалки за одмор. Морето е плитко и идеално за безбедно капење. Во Сивири има доволно маркети и проавници, а најблиската банка, аптека и здравствен центар се оддалечени само 5км, во блиската Касандрија.

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Сивири

Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, детски базен, бар покрај базен (pool bar), snack бар, бежичен интернет (wi-fi), лежалки и чадори покрај базен, паркинг… 

Сместување: собите се опремени со тоалет, мини бар, фрижидер, интернет, балкон со поглед на градина или море.

Опис: Хотелот Jenny се наоѓа на околу 150м. одалеченост од прекрасна песочна плажа, околу 50м. од центарот на Сивири. Во близина на хотелот се наоѓа автобуска станица и супер маркет. Хотелот располага со голем и уреден двор низ кој се распределени неколку сместувачки објекти со 37 соби. На гостите им е овозможено користење на базен, лежалки и чадори покрај базенот кои се бесплатни за користење, бар покрај базенот кој на гостите им нуди можност за освежување, рецепција, реновиран ресторан, бежичен интернет (wi-fi), паркинг…

Хотелот особено го препорачуваме за фамилии со деца бидејќи располага со голема зелена површина и паркови, комотни соби, а морето е во непосредна близина.

Сместување: Конфорните соби се комплетно опремени со бања, Тв, интернет, клима уред и балкон со прекрасен поглед на градините или базенот. Располагаат со еден брачен лежај и два единечни кревети и може да сместат максимум 4 возрасни лица и едно дете под 6год (дели лежај со родители)

Услуга: полупансион  (појадок и вечера на база шведска маса)

Галерија

Ценовник

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!

H.JENNY  КАСАНДРА

УСЛУГА

МЕСЕЦ

МАЈ

        ПРАЗНИЧНА ПОНУДА

СИВИРИ

ТЕРМИН

20 27 23-27 МАЈ

24-27 МАЈ

 

                                 ноќевања

7 ноќи 7 ноќи 4 ноќи

3 ноќи

По лице за 7 Ноќевања

HB

DBL (2+1)

      159     189        91

69

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

     112     133        /

/

 

DBL (2+2)

     159     189       91

69

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

     112      133       /            

1 и 2 дете 0-13,99 год. -100%  /  1 и 2 дете 14-15,99 год. -70%  /  3 и 4 возрасен 16+ год. -50% 

Специјалната понуда важи за ограничен број на места!!!

HOTEL JENNY 3***
КАСАНДРА услуга Месец МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
СИВИРИ термин 20 27 3 10 17 24 1 8 15 22 29 5 12 19 26 2 9 16
По лице за 7 Ноќевања HB DBL (2+1) 159 189 219 249 269 299 319 339 369 369 369 369 369 339 289 259 219 199
РАН БУКИНГ (до 30.04) 148 176 204 / / / 297 316 344 344 344 344 344 316 269 241 204 186
DBL (2+2) 159 189 219 249 269 299 319 339 369 369 369 369 369 339 289 259 219 199
РАН БУКИНГ (до 30.04) 148 176 204 / / / 297 316 344 344 344 344 344 316 269 241 204 186
1 и 2 дете 0-13,99 год. -100%  /  1 и 2 дете 14-15,99 год. -70%  /  3 и 4 возрасен 16+ год. -50%
*** РАН БУКИНГ (до 30.04.2018): 7% ПОПУСТ !

 

 
 
 
 
 
* Цените се во Евра, по лице за аранжман во 1/2 соба, а плаќањето е во денари по курс од 62мкд за 1 еур. 
* Во основните цени не се пресметани попустите за Ран Букинг. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (црвено)
* За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманските услуги
   *** (Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) ***
* За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Ран Букинг !).
Попустите за ран букинг (“Early Booking”)имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции.ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 3 НЕДЕЛИ (20ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛ.

Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената, освен во ситуации кога организаторот – АУРОРА ТУРС писмено ќе дозволи поинаку.

Програма на патување

Забелешки