Costa Fortuna

fortuna

 

 Costa FORTUNA

Сингапур-Малезија-Тајланд

                7 ноќевања/ 8  дена                                                                                                                                                                                                 Тргнување од Сингапур :  22. ноември 2018

                                                      16. декември 2018.

COSTA FORTUNA – Исклучително удобен и софистициран, Коста Фортуна останува едeн од омилените бродови на љубителите на крстарења. Неговиот декор е инспириран од легендарните бродови како што се Vulcania, Konte de Savoia. Коста Фортуна е за сите оние кои сакаат да се забавуваат до доцните часови во ноќта. Во задниот дел од бродот има базен, кој може да се користи во било кој дел од денот. Доколку сакате да го негувате вашиот изглед, тука за вас се салоните за масажа и одличната сауна, а утрото може да го започнете со физичка активност во добро опремениот фитнес центар. Неговиот влез пак, накитен со 26 модели на најубавите бродови од флотата на Costa, го прави навистина оригинален и му дава дополнителна елеганција.

 

СОДРЖИНИ:

- Коста Фортуна располага со 1358 кабини, меѓу кои 464 со приватен балкон , 58 свитови сите со приватен балкон.

- Бродот располага и со 4 ресторани, меѓу кои и еден Клуб Ресторан во кој се доплаќа и во кој гостите може да се исхрануваат само со претходна резервација. Освен ресторани, бродот има 11 барови, вклучувајќи Коњак и Бар за цигари.

- Бродот располага со 1300 м2 велнес центар со теретана, сауна и турска бања, 5 џакузи, 4 базени, вклучувајќи и еден кој има покрив на повлекување, повеќе спортски игралишта, џогинг трака, Tеатар на три нивоа, казино, диско, базен со стаклен покрив, тобоган, интернет кафе, бибилиотека, шопинг центар, виртуелен свет, базен за деца

 

 

 

 

 

Галерија

Ценовник

COSTA fortuna  (ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ)

22

 

ноември

8 ДЕНА / 7 НОЌИ

 

BASIC * гарантирана кат.

 

Внатрешна двокреветна кабина *гарантирана кат IV/ по лице

279€

Надворешна двокреветнакабина *гарантирана кат EV/ по лице

479€

Балконска двокреветна кабина  *гарантирана катBV/ по лице

629€

3/ 4 возрасно лице во кабина

140€

COMFORT

 

Внатрешна кабина Classic

379€

Внатрешна кабина Premium

449€

Надворешна кабина Classic

579€

Надворешна кабина Premium 

649€

Балконска кабина Classic

729€

Балконска кабина Premium

829€

3/ 4 возрасно лице во кабина

190€

Деца до 18 год. Плаќаат само пристанишни такси!!

 ПРИСТАНИШНИ ТАКСИ

150€

Програма на патување

Забелешки