Albatros White Beach Resort 5*, Memsha

AL 2

Овој прекрасен и нов хотел со 5*, се наоѓа во шопинг област на Хургада и се простира на  преубава, бела песочна плажа.Хотелот нуди ноќен клуб, повеќе базениеден од по луксузните хотели во Хургада.

Лоциран е на само окулу 5км.  од Нова Марина а центарот на градот се наоѓа на 9 км. Аеродромот  е на окулу 01 минути возење .

Albatros White Beach Hotel ви посакува добредојде во своите пространи и луксузни соби опремени со сефови, минибар, клима уред, телевизор со сателитски канали и интернет.  Многу соби се со фантастичен поглед кон морето. За поголема удобност бањите се опремени со туш, фен и када.

Хотелот располага со a la carte ресторан во кој се служат азиски јадења а удобниот бар нуди избор на коктели, вина и пива и најразлични алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Покрај големиот број на содржини за рекреација и забава, овој хотел поседува и СПА центар со простории за најразлични третмани, со сауна, парна бања и сл.

 

Галерија

Ценовник

ALBATROS WHITE BEACH 5*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

27.авг

27.авг

30.авг

06.септ

10.септ

13.септ

17.септ

20.септ

Memsa

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

06.септ

09.септ

06.септ

13.септ

20.септ

20.септ

27.септ

27.септ

All Inclusive (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

10н / 10д

13н / 14д

7н / 7д

7н / 7д

10н / 10д

7н / 7д

10н / 10д

7н / 7д

DBL STD GV

возрасен

1059

1249

795

785

969

775

959

775

(2+1)

1 Дете 2-13,99

265

265

265

265

265

265

265

265

 

3 возрасен

1009

1184

760

750

919

740

909

740

(1+2)

Доплата за 1/1 соба

397

492

265

260

352

255

347

255

DBL STD POOL VIEW

возрасен

1109

1314

830

820

1019

810

1009

810

(2+1)

1 Дете 2-13,99

265

265

265

265

265

265

265

265

 

3 возрасен

1059

1249

795

785

969

775

959

775

DBL STD SEA VIEW

возрасен

1159

1379

865

855

1069

845

1059

845

(2+1)

1 Дете 2-13,99

265

265

265

265

265

265

265

265

 

3 возрасен

1109

1314

830

820

1019

810

1009

810

JUNIOR SUITE

возрасен

1456

1741

1060

1045

1321

1030

1306

1030

(2+2 / 3+1)

1 и 2 Дете 2-13,99

265

265

265

265

265

265

265

265

 

3 возрасен

1406

1676

1025

1010

1271

995

1256

995

Програма на патување

Забелешки