Alegria Hotel & SPA 4****, Side

37758377

SIDE ALEGRIA HOTEL & SPA

Положба
Хотелот се наоѓа во регионот Kumkoy само 4км одалечен од центарот на градот и 65км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Број на соби 300 во една главна зграда и две анекс згради (на 2 спрата без лифт и над патот, околу 100 м од плажата). Стандардни соби во главната зграда (една спална, едно купатило, макс 2+2 лица), економски соби во анекс (една спална, едно купатило, макс 2 лица), стандардни соби во анекс ( една спална, едно купатило макс 2+1 лице. Сите соби се исто опремени во главната зграда и во анексот, со сопствено купатило со туш и фен, клима, телефон, мини бар (само вода на пристигнување), сеф(се доплаќа), ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

Услуга
Ултра се вклучено, шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, доцна и попладневна ужина, сите локални алкохолни и безалкохолни од 10.00-23.00 пијалоци. Бар на плажа од 10.00-16.30 со безалкохолни пијалаци и пиво. НЕ Е ВКЛУЧЕНО: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалаци специјални вина, собна послуга, пијалоци во диско, А’la carte ресторани, слаткарница.

Содржини
Главен ресторан со шведска маса за појадок, А’la carte ресторани, барови покрај базенот, лоби бар, доктор, перење, телефон, факс, интернет кафе, комјутерски игри, рент-а-кар, шопинг центар се доплаќаат.

Плажа
Хотелска песочна плажа, 200 м од хотелот, лежалки, чадори, се бесплатни. Пешкири за на базен и плажа се наплатуваат.

Спорт и забава
Внатрешен и надворешен базен за деца и возрасни, лизгалки на вода, фитнес, центар, турска бања, пинг понг. СЕ ДОПЛАЌА:сауна, масажа, билијард, велнес центар, салон за убавина, комјутерски игри и спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и вечерта. Мини клуб за деца од 04-12 годиишна возраст.

www.sidealegriahotel.com

Галерија

Програма на патување

Забелешки