Amwaj Blue Beach Resort & SPA 5*, Soma Bay

AM 3

Amwaj Blue Beach Resort се простира на голема територија со базен, детски базен, 2 слајдови за вода, пространи тераси , базен со снек бар и плажа со чадори, лежалки и спортови на вода.

Спорскитет и рекреативни објекти вклучуваат тенис и одбојка, фитнес сала, џет скии, сурфање, parasailing, нуркање, пинг-понг, билијард, пикадо, соба со playstation и библиотека и интернет кафе. Исто така постои и спа со џакузи, парна бања, сауна и нуди разни масажи, третмани за убавина на лицето и телото.

Главниот ресторан нуди интернационална и ориентална кујна а има и италијански ресторан како и ресторан за грил кај плажата. Исто така, постојат неколку барови, вклучувајќи Кафе и бистро бар, 2 базенски барови, бар на плажа и диско бар.

Во склоп на хотелот има фризерски салон, мини маркет, аптека, дневник, бутици и паркинг простори. Услугите кои се нудат вклучуваат 24-часовна рецепција, услуга во соба, перење, пеглање и лекарски контакт.

Хотелот располага со  378 соби за гости и апартмани сместениа во 3 четири спратни згради.

Сите соби се модерно и вкусно стилизирани со климатизација , сателитска телевизија со радио, телефон, мини бар, фен за коса, Сеф и тераса или балкон

Галерија

Ценовник

СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ

AMWAJ BLUE BEACH RESORT & SPA 5* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп 10.сеп
Soma Bay ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д 6н / 7д
DBL STD GV возрасен 395 405 415 415 435 435 435 425 415 415 405
(2+1) 1 Дете 2-12,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 365 375 385 385 405 405 405 395 385 385 375
(1+2) Доплата за 1/1 соба 85 90 95 95 105 105 105 100 95 95 90
DBL STD SEA VIEW возрасен 425 435 445 445 465 465 465 455 445 445 435
(2+1) 1 Дете 2-12,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 395 405 415 415 435 435 435 425 415 415 405
DBL DELUXE возрасен 455 465 475 475 495 495 495 485 475 475 465
(2+1) 1 Дете 2-12,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 425 435 445 445 465 465 465 455 445 445 435
FAMILY возрасен 449 459 469 469 489 489 489 479 469 469 459
(2+2 / 3+1) 1 и 2 Дете 2-12,99 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225 225
  3 возрасен 419 429 439 439 459 459 459 449 439 439 429

 

AMWAJ BLUE BEACH RESORT & SPA 5* ПОАЃАЊЕ (C-INN) 02.јул 09.јул 16.јул 23.јул 30.јул 06.авг 13.авг 20.авг 27.авг 03.сеп
Soma Bay ВРАЌАЊЕ (C-OUT) 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг 12.авг 19.авг 26.авг 02.сеп 09.сеп 16.сеп
All Inclusive (AI) НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д 13н / 14д
DBL STD GV возрасен 599 619 629 639 659 659 649 629 619 609
(2+1) 1 Дете 2-12,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265 265
  3 возрасен 534 554 564 574 594 594 584 564 554 544
(1+2) Доплата за 1/1 соба 167 177 182 187 197 197 192 182 177 172
DBL STD SEA VIEW возрасен 664 684 694 704 724 724 714 694 684 674
(2+1) 1 Дете 2-12,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265 265
  3 возрасен 599 619 629 639 659 659 649 629 619 609
DBL DELUXE возрасен 729 749 759 769 789 789 779 759 749 739
(2+1) 1 Дете 2-12,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265 265
  3 возрасен 664 684 694 704 724 724 714 694 684 674
FAMILY возрасен 716 736 746 756 776 776 766 746 736 726
(2+2 / 3+1) 1 и 2 Дете 2-12,99 265 265 265 265 265 265 265 265 265 265
  3 возрасен 651 671 681 691 711 711 701 681 671 661

Програма на патување

Забелешки