Apart hotel Casa Karina 3*, Bansko

p_c2e7bbead98ee2d61c694ec55c72fde7_c63e1b7915892cf75f41d53994c4ecc8

 

  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.11.2017- 25%!!!!

Локација:

 ►Хотелот е лоциран на околу 100м од главната гондола и на околу 1км од центарот на Банско.

Сместување:

 ►Хотелот е изграден во 2007 год. и располага со 67 студија и апартмани распоредени во две згради. Студио (2стандардни + 1 дополн.кревет, макс.3 лица, 40м²)-една соба со два стандардни кревети и фотелја на извлекување. Апартман со 1 спална (2 стандрд. + 2 дополн.кревети, макс.3лица или 2+2 лица до 6.99 год., 55м²)-една спална и една дневна со софа на извлекување. Апартман со 2 спални (4 стандард. + 2 дополн.кревети, макс.5 лица или 4+2 лица до 6.99 год., 65м²)-две спални и една дневна со софа на извлекување.

Сите студија и апартмани имаат индивидуално греење, ламинат на под, кујна (рингли за готвење, рерна, аспиратор, фрижидер), сателитска ТВ, телефон, купатило со туш или када. Повеќето соби имаат и балкон. Микро печка, прибор за јадење и готвење, електричен бокал, кафемат, тостер, пегла и даска за пеглање се земаат на рецепција.

Содржина:

 ►Рецепција, сеф на рецепција, услуга во соба, Wi-Fi во лоби бар, ски гардероба, лоби бар, дневен бар, главен ресторан, конференциска сала, Спа центар, доктор (на повик). Бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, креветче за бебе (на барање), столче за бебе во ресторан, паркинг и гаража (со ограничен број на паркинг места). Пинг-понг, билијард, масажа, солариум, соба со пареа, Турска бања, Спа третмани  дополнително се наплатуваат. Домашни миленичиња со претходна потврда на хотелот и со доплата.

http://bansko-casakarina.com/

Галерија

Ценовник

 

           

Вид на сместување

01.12. – 21.12.

22.12.- 26.12.

 

27.12. -03.01.

 

04.01. -28.02.

                     

01.03.- 30.04.

 

 

HB

HB

HB

HB

HB

По лице во ½ соба

29€

34€

59€

36€

32€

По лице во студио

32€

36€

61€

39€

34€

По лице во апп со една спална соба

39€

44€

68€

46€

41€

По лице во апп со две спални соби 

39€

44€

69€

46€

41€

По лице во 1/1 студио

44€

52€

87€

55€

48€

Возрасен на дополнително легло

24€

27€

41€

29€

26€

Дете од 3.99 – 11.99 години на дополнително легло

18€

20€

34€

22€

19€

Дете од 3.99 – 11.99 години на стандардно легло

20€

22€

32€

25€

21€

Дете 4-12г со  1возрасен во STUDIO плаќа  20 €  на ден

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

- Минимум престој-5 ноќевања за периодот 27.12.2017-03.01.2018 и 04.01.2018 – 28.02.2018
- Минимум престој-3 ноќевања за периодот 01.12.2017 – 21.12.2018 ; 22.12.2017- 26.12.2018 и 01.03.2018 – 30.04.2018 

 ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.11.2017- 25%!!!!
 ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 01.12.2017- 20%!!!!
 ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.12.2017- 15%!!!!

На веќе направени резервации со рана уплата не е можно менување на имиња и период на престој

АКЦИЈА
7=6, 9=8, 11=10 и 14=12, акцијата не е валидна за датуми на пристигнување 
во периоди: 27.12.2017 – 03.01.2018
Акцијата не се комбинира со попустот за рана уплата

Забелешки