23 Октомври / БАЛИ

bali-guide.jpg

        15. Октомври – 27. Октомври 2017
13 дена / 10 ноќи

Бали – Рајскиот остров на боговите. Сместен во југоисточна Азија, на екваторијалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија. Овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни плажи, додека во внатрошноста владеат џунгли, високи вулкански планински масиви, сликовити локални населби и импресивни оризови тераси. Бали е дестинација и атракција за секој посетител. Плени со богатото историско наследство за кое балижаните се особено горди. Овој народ успеал да ја задржи својата долга верска традиција која се отсликува на секој начин во секојдневниот живот на населението и во архитектурата која изобилува со величенствени храмови и палати.  За сурферите и љубителите на слични водени спортови нај атрактивна е западната обала каде се наоѓаат некои од нај убавите плажи на светот, додека источната обала е рај за релаксиран и мирен фамилијарен одмор со плажи од ситен песок и мирно море. Меѓу по атрактивните туристички области се Кута, Санур и Нуса Дуа, кои нудат многу забава, ресторани, барови и шопинг.

 Bali Dynasty Resort 5*   Овој ресорт е лоциран во срцето на Кута на пешачко од центарот на Кута. Изобилува со монгу бројни активности кои престојот ќе го направаат уште попријатен – аква-аеробик, спа, фитнес сала, детско игралиште ,лекции за готвење и забавни игри. PlayStations и лаптопи се достапни за изнајмување.  Хотелот располага со 6 ресторани и 5 барови. Доручек се служи во ресторанот SEN5ES, додека вечерната забава во живо е придружена со тематските јадења во ресторанот H2O покрај базенот. Госстите можат да се уживаат и во Ирскиот паб на Граси Кели

Галерија

Ценовник

BALI DYNASTY RESORT 5*

Кута 

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

  15.10.2017 – 27.10.2017

УСЛУГИ

BB

НОЌЕВАЊА

10

Цена по лице во двокреветна соба

109  / 68.138 мкд

Доплата за еднокреветна соба

439 € / 27.218 мкд

Цена за дете  од 2-6,99години

 799 € /49.438  мкд

Цена за дете од 7-11,99 години        919 € / 56.978 мкд
Попуст за трет возрасен         – 35 € / -2170  мкд
Доплата за полупансион         180 €/11.160   мкд

Holiday Inn Express Baruna 3***,
Kuta Tuban

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

  15.10.2017 – 27.10.2017

УСЛУГИ

BB

НОЌЕВАЊА

10

Цена по лице во двокреветна соба

785 €  / 48.670 мкд

Доплата за еднокреветна соба

259 € / 16.058 мкд

 

 

  

Програма на патување

Забелешки