Бали

tirta-gangga-27291

 01. Април– 13.  Април 2018
13 дена / 10 ноќи

Бали – Рајскиот остров на боговите. Сместен во југоисточна Азија, на екваторијалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија. Овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни плажи, додека во внатрошноста владеат џунгли, високи вулкански планински масиви, сликовити локални населби и импресивни оризови тераси. Бали е дестинација и атракција за секој посетител. Плени со богатото историско наследство за кое балижаните се особено горди. Овој народ успеал да ја задржи својата долга верска традиција која се отсликува на секој начин во секојдневниот живот на населението и во архитектурата која изобилува со величенствени храмови и палати.  За сурферите и љубителите на слични водени спортови нај атрактивна е западната обала каде се наоѓаат некои од нај убавите плажи на светот, додека источната обала е рај за релаксиран и мирен фамилијарен одмор со плажи од ситен песок и мирно море. Меѓу по атрактивните туристички области се Кута, Санур и Нуса Дуа, кои нудат многу забава, ресторани, барови и шопинг.

 Bali Dynasty Resort 5* 
Овој ресорт е лоциран во срцето на Кута на пешачко од центарот на Кута. Изобилува со монгу бројни активности кои престојот ќе го направаат уште попријатен – аква-аеробик, спа, фитнес сала, детско игралиште ,лекции за готвење и забавни игри. PlayStations и лаптопи се достапни за изнајмување.  Хотелот располага со 6 ресторани и 5 барови. Доручек се служи во ресторанот SEN5ES, додека вечерната забава во живо е придружена со тематските јадења во ресторанот H2O покрај базенот. Госстите можат да се уживаат и во Ирскиот паб на Граси Кели 
bd 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holiday Inn Express Baruna 3*
Нудејќи прифатливо место за престој во Јужна Кута, Holiday Inn Express® Baruna Бали се наоѓа само 10 минути од меѓународниот аеродром Ngurah Раи. Локацијата на хотелот обезбедува лесен пристап до главните атракции и е во непосредна близина до познатата плажа Сегара. Исто така во близина на, Waterbom Бали, пазарот на уметности, големи трговски центри и безброј ресторани .

За удобноста на вашиот престој, секој детаљ во 192 те соби е дизајниран да создаде модерна и релаксирачка средина. Секоја соба е опремена со висококвалитетна постелнина и избор на меки или цврсти перници за удобно и мирно спиење. 

baruna
 

Галерија

Ценовник

 BALI DYNASTY RESORT 5*
Кута 

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

02.04.2018 – 12.04.2018

УСЛУГИ

BB

НОЌЕВАЊА

10

Цена по лице во двокреветна соба

899 / 55.738 мкд

Цена за дете од 2 до 3,99 години

На барање € /  мкд

Цена за дете од 4 до 11,99 години

На барање € /  мкд

Попуст за трет возрасен

На барање /   мкд

Доплата за еднокреветна соба

419 € / 25.978 мкд

 

 

Holiday Inn Express Baruna 3*

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

  02.04.2017 – 12.04.2018

УСЛУГИ

BB

НОЌЕВАЊА

10

Цена по лице во двокреветна соба

645 €  / 39.990 мкд

Доплата за еднокреветна соба

  € /  мкд

Сместувањето е во еден од наведените или слични на нив хотели - HOLIDAY INN EXPRESS BARUNA, WINA KUTA HOLIDAY, THE ASANA – KUTA . Точното име на хотелот ќе се знае 7 дена пред поаѓање.

Програма на патување

Забелешки