Бангкоk + Пукет

image (4)

PHUKET - Некогаш изолиран и малку населен остров, Пукет бргу прераснува во модерна и луксузна туристичка дестинација која е денес посетена од огромен број на туристи од целиот свет. Овој тропски рај е вистинско место за љубителите на песочни плажи, чисто и топло море и богат природен диверзитет. Покрај изобилството на убави плажи, море и сонце, Пукет нуди и други интересни вредности како будистички храмови, живописни локални места, ресторани, забава и богат ноќен живот.  Климата на островот е тропска со високи температури во текот на целата година и висока влажност во воздухот.

Галерија

Ценовник

 

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ПРОЦЕС НА АЖУРИРАЊЕ

2 ноќевања во Бангкок:  Baiyoke Boutique Hotel 3* 
8 ноќевања на Пукет: Избор на повеќе хотели според табелата

ПАКЕТ АРАНЖМАН БАНКОГ + ПУКЕТ

10 (2+8) ноќевања + авио карта со вклучени аеродромски такси + трансфер од аеродром до хотел и обратно  + полудневна екскурзија во Банког + асистенција од локалениот партнер

ХОТЕЛ НА ПУКЕТ

СОБА

до 31.10.2018

Sea View Patong Hotel 4*

Superior

995 €

Andaman Sea View 4*+

Superior

1.085 €

Kamala Beach Resort 4*

Deluxe Ground Terrace DBL

1.265 €

Amari Phuket 4*( AmariCoral Beach Phuket) 

Superior Ocean Facing DBL 

 1.365 €

Novotel Kamala Beach 4*

Superior DBL

1.145 €

Centara Grand Beach Resort Phuket 5*

Deluxe Ocean Facing Double

1.695 €

Holiday Inn Resort Phuket Mai Khao Beach 5*

 

Deluxe Garden View Double

1.215 €

Hyatt Regency Phuket Resort 5*

 

Hyatt Guestroom Double

 * Цените се во евра, а плаќањето се врши исклучиво во енари 1€=62мкд

Забелешки