Barlovento 4*, Varadero, Cuba

barlo 7

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ФАЗА НА АЖУРИРАЊЕ

ADULTS  ONLY HOTEL

Хотелот Barlovento се наоѓа на сама плажа на само неколку метри од центарот на градот Varadero а на 25 километри од аеродромот ..
Хотелските соби се опшремени со: Клима уред, сателитска ТВ, фен за коса, мини бар, купатило, кујна, балкон или тераса, Моќ 110V / 60Hz, ладна и топла вода, Сеф ($), Телефон ($).
Овој голем хотел во Карипски стил е во совршена хармонија со својата природна околина долж широката, бела, песочна плажа и тиркизната вода на Карипското Море. Хотелот е САМО ЗА ВОЗРАСНИ над 16 години. Од содржини има тенис, солариум, три базени и еден џакузи, продавници климатизација, туристичка канцеларија, интернет, со доплата Телефон и факс. Функционира на база на “all inclusive” услуги со шведска маса за појадок, ручек и вечера а има и 3 a la carte ресторани (потребна е пред резервација).Коктели, пијалоци од национални и меѓународни брендови, Немоторизирани спортови на вода (зависно од достапноста), нуркање, едрење, кајак, педалинки, катамаран,одбојка, фудбал, тенис, пинг-понг, и.т.н.

 

Галерија

Ценовник

Barlovento 4*
Varadero

 Време на престој

  11 ДЕНА / 10НОЌИ

 Услуги

 Се вклучено

 

 Сезона на престој

 01.02.-31.03.2017 

 01.04.-30.04.2017

 01.05-14.07.2016 15.07-24.08.2017

 ЦЕНА по лице во 1/2 соба

 €
 

Цените се во евра, а плаќањето се врши исклучиво во денари 1€=62мкд

Забелешки