Коста Брава и Барселона

barcelona hero

ШПАНИЈА – КОСТА БРАВА 
   
21МАЈ – 28 MAJ 2018
Авионски карти од Скопје до Барселона и назад + Трансфери од аеродром до хотел и обратно + 7 полни пансиони со вклучени вода и вино за време на оброците + Разглед на Барселона

Барселона – кралицата на Каталонија, освојува на прв поглед. Град со прекрасна архитектура, град кој го воодушеви Пикасо, градот на Гауди, Хуан Миро, Колумбо, паељи, град на современиот дизајн, град на брегот на Средоземното Море, град кој го крие звукот на брановите и тајните на морнарите, град каде мирисот на морето Ве опива и заведува. Само еден ден, секако не е доволен да ја сфатите магичноста со која Ве мами оваа кралска убавица. Улицата Рамбла, најпознатата авенија не само во Барселона туку и во цела Шпанија, големиот Аквариум – втор по големина во Европа, брдото Монжуик, катедралата Саграда Фамилија, стадионот Ноу Камп, Магичните фонтани, се само дел од најпознатите туристички атракции на оваа убавица кои ќе допринесат, Вашиот престој да биде врежан длабоко во Вашите спомени. Дозволете убавите работи едноставно да бидат дел од Вас.

Коста Брава – крајбрежен регион и популарна туристичка дестинација поради умерената клима и прекрасните плажи со кристално чиста вода и волшебен, ситен песок. Додека еден дел од брегот на Коста Брава станал развиена туристичка дестинација, останатите делови го задржале традиционалниот изглед и станале „скриенa скапоценост“ за посетителите кои сакаат нешто повеќе од сонце, море, песок и Сангрија.

H TOP Amaika 4* S, Calella
Локација: Хотелот се наоѓа во тивкиот резиндецијален дел на Калела, на мала одалеченост од плажа.
Опис: Хотелот е изграден налик на брод со соодветен ентериер, располага со ресторан, бар, базен за деца и возрасни, фитнес центар, сауна, џакузи, мини клуб за најмалите, спортски активности. Хотелот нуди целосна забава програма со разни шоу програми и анимации како за возрасни така и за деца.
Сместување: Собите се модерно опремени со балкон, телефонска линија, бар, целосно опремена бања, клима, сателитска ТВ
Плажа: 100м

 

Галерија

Ценовник

H·TOP Amaika 4* Sup

Calella

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

  21.05.2018 – 
28.05.2018

УСЛУГИ

FB WW

НОЌЕВАЊА

 7

Цена по лице во двокреветна соба

519  € / 32.178 мкд

Доплата за еднокреветна соба

130 / 8.060 мкд

Попуст за дете до 11,99 год

40 / – 2.480 мкд

Попуст за трето возрасно лице

25 / – 1.550 мкд

Програма на патување

Забелешки