Барселона Нова Година 2020 (АВИОН)

avinguda-maria-cristina-fireworks

 

 

За Новогодишните празници во софистицираната, елегантна и романтична стара дама – Барселона

Импресивните и необични градби на Антонио Гауди го чинат овој град единствен, благодарение на широкоградиот дух на Шпанците тој не е само станица на илјадници туристи туку и место каде ќе ја почуствувате топлината на домот.
Искористете ја уникатната можност да ги посетите и искусите од прва рака сите културни и архитектонски зданија кои овој град ги нуди на дофат и уживајте во Паркот Гуел, Плоштадот на Кристофер Колумбо, плажата Барселонета, плоштадот Каталунија од каде започнува светски познатата пешачка и шопинг улица La Rambla, Плоштадот Еспања со импресивните фонтани, Олимпиското село, брдото Монтжуик, олимпискиот стадион, Камп Ноу, музејот на Дали во Фигерас,  како и огромен број на други класични и модерни архитектонски ремек дела.

Галерија

Ценовник

Hotel 4

Термин

30.12 – 03.01.2020 

Услуги

BB (Ноќевање со појадок)

Денови / ноќевања

5д / 4н

Цена на Пакет Аранжман со вклучен панорамски разглед

499 € / 30.938мкд

 

 

*Цените се во евра, а плаќањето се врши иклучиво во денари 1€=62мкд

Програма на патување

Забелешки