Барселона – Коста Брава – Салвадор Дали

la-sagrada-familia-barcelona

КОСТА БРАВА – БАРСЕЛОНА – Салвадор Дали за ВЕЛИГДЕН
06.04 – 09.04.2018  - Директен лет од Скопје 


( 4 дена / 3 ноќевања со појадок и вечера + вода и вино + разглед на БАРСЕЛОНА + посета на ГЕРОНА И ФИГЕРАС  со музејот на САЛВАДОР ДАЛИ )

Софистицираната, елегантна и романтична стара дама – Барселона. Импресивните и необични градби на Антонио Гауди го чинат овој град единствен, благодарение на широкоградиот дух на Шпанците тој не е само станица на илјадници туристи туку и место каде ќе ја почуствувате топлината на домот. Искористете ја уникатната можност да ги посетите и искусите од прва рака сите културни и архитектонски зданија кои овој град ги нуди на дофат и уживајте во Паркот Гуел, плоштадот на Кристофер Колумбо, плажата Барселонета, плоштадот Каталунија од каде започнува светски познатата пешачка и шопинг улица La Rambla, плоштадот Еспања со импресивните фонтани, Олимпиското село, брдото Монтжуик, олимпискиот стадион, Камп Ноу, музејот на Дали во Фигерас, како и огромен број на други класични и модерни архитектонски ремек дела. 

Коста Брава – крајбрежен регион и популарна туристичка дестинација поради умерената клима и прекрасните плажи со кристално чиста вода и волшебен, ситен песок. Додека еден дел од брегот на Коста Брава станал развиена туристичка дестинација, останатите делови го задржале традиционалниот изглед и станале „скриенa скапоценост“ за посетителите кои сакаат нешто повеќе од сонце, море, песок и Сангрија. Калеља е одалечена на само еден час со воз од Барселона. Тука ќе можете да уживате на 3 километарска златна плажа.

Галерија

Ценовник

H TOP CALELLA PALACE 4*

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

  06.04.2018 – 09.04.2018

УСЛУГИ

HB ww

НОЌЕВАЊА

3

Цена по лице во двокреветна соба

429€ / 26.598мкд

Цена по лице во двокреветна соба за резервации до 17. Март. 2018

399 € / 24.738 мкд

Цена за дете до 11,99 години

- 33 € / – 2046 мкд

Цена за трет возрасен

- 26 € /  -1621 мкд

Доплата за еднокреветна соба

 75 € /  4650 мкд

Програма на патување

Забелешки