Blue Lagoon Chalets

blue 9

 www.seychelles.net/bluelagoon/
Доживејте ја прекрасната, тропска околина во која се сместени бунгаловите од Blue Lagoon комплексот. Почестете се со пијачка и уживајте во залезот на сонцето лешкарејќи на пространата тераса на вашиот бунгалов а утрото започнете го со прошетка по белата, песочна плажа оддалечена на само неколку чекори од комплексот. Купете си свежо уловена риба од локалните рибари и припремете ја на скарата на Вашата сопствена тераса.Истражете ја волшебната, тропска градина исполнета со најразлични видови на орхидеи, овошни дрвја и и птици. Дојдете и почуствувајте се КАКО ДОМА…

Локација: Лоцирани се веднаш покрај плажата Anse La Mouche.
Објекти: Има 4 вили со поглед кон океанот, сместени во густа, тропска градина.
Услуга: Наем на апартман
Опрема: Сите соби поседуваат приватна веранда со поглед кон океанот, а опремени се со клима уред, комплетна кујна со трпезарија, Сателитска ТВ.

 

Галерија

Ценовник

Blue Lagoon Chalets
Mahe Island, Seychelles

Време на престој

до 31.10.2018

 

Услуги

наем / RO

Ноќевања

 9 ноќевања

Цена по лице во бунгалов со 1 спална соба

935 €

 

 

Забелешки