Borovets Hills 5*, Borovec

HILLS 6

 

Hotel Borovets Hills 5*, Borovets

www.borovetshills-bg.com

Локација: Еден од најмодерните високопланински хотели во Бугарија. Лоциран е на 70км од Софија во густа борова шума и е идеален за одмор, спорт и бизнис патувања. Xотелот е на околу 100 m од Yastrebets 3, скијачка патека од каде скијачите имаат пристап до целата туристичка инфраструктура.

Сместување: Хотелот располага со 65 просторни соби, од кои 11 апартмани со камин, 6 студија и 48 двокреветни и еднокреветни соби. Сите соби се елегантно опремени и нуди удобности како: мини бар, сеф, кабловска ТВ, телефон, интернет конекција и удобна бања со када.

Содржини: Хотелот располага со два исклучителни ресторани кои нудат бугарска и интернационална кујна, лоби бар, СПА центар со базен, парна бања, топла када и фитнес-центар, сала за семинари.

SPA & Wellness: Модерниот СПА комплекс располага со турски амам, тепидариум, хербални парни бањи, сауна, класична парна бања, вертикален и хоризонтален солариум, затворен базен и џакузи, фитнес центар опремен со електронски програмирани апарати, бесплатен бар со освежителни и здрави пијалаци.

 

Галерија

Ценовник

 

HOTEL BOROVETS HILLS 5* МАКС. ЛИЦА 01.01.-19.01.
10.02.-16.02.
28.12.- 31.12.2018 20.01.-09.02.2019
17.02.-23.02.2019
10.12.-27.12.2018
24.02.-31.03.2019
01.04.-30.04.2019 
ТИП НА СОБА HB HB  HB  HB
Двокреветна соба
(цена по лице) 
2 + 1 53,50 € 90,30 € 44,10 € 35,30 €
Дете од 04-11,99 г. на дополнителен кревет 22,00 € 36,10 € 18,50 € 14,60 €
Дете од 04-11,99 г. на регуларен кревет 32,50 € 55,00 € 27,50 € 22,00 €
Возрасен на дополнителен кревет 32,00 € 63,20 € 31,50 € 25,00 €
Студио
(цена по лице)
2 + 2 62,30 € 99,10 € 50,70 € 40,30 €
Дете од 04-11,99 г. на дополнителен кревет 25,00 € 39,70 € 20,50 € 17,00 €
Дете од 04-11,99 г. на регуларен кревет 38,00 € 59,50 € 31,00 € 24,50 €
Возрасен на дополнителен кревет 44,30 € 69,20 € 35,70 € 29,20 €
Апартман
(цена по лице)
2 + 2 68,90 € 105,70 € 56,80 € 45,20 €
Дете од 04-11,99 г. на дополнителен кревет 28,00 € 42,20 € 22,80 € 18,40 €
Дете од 04-11,99 г. на регуларен кревет 41,00 € 63,20 € 34,60 € 28,10 €
Возрасен на дополнителен кревет 48,00 € 74,00 € 40,00 € 32,50 €
Апартман Lux
(цена по лице, мин. 4 лица) 
4 + 2 94,70 € 132,10 € 82,60 € 66,10 €
Дете од 04-11,99 г. на дополнителен кревет 19,00 € 26,50 € 16,80 € 13,50 €
Возрасен на дополнителен кревет 33,00 € 45,40 € 29,20 € 23,30 €
Еднокреветна соба  1+0 1 + 0 74,90 € 127,70 € 62,80 € 50,70 €
Деца до 3,99 год. – бесплатно
           
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  Попуст -5% за резервации и целосни уплати до 30.11.2018. Попустот се пресметува на основната цена.
2)  7=6 за престој во период  20.01 – 09.02.2019 & 24.02 – 31.03.2019.
Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

Забелешки