Аланија

За љубителите на песочни плажи, Аланија е вистинскиот избор! Според легендата, римскиот император Марко Аурелиј и го подарил овој дел од Средоземниот брег на Клеопатра, која што во еден период и живеела на местото на денешна Аланија. И токму по нејзе е наречена и една од најубавите турски плажи, песочната Клеопатра, која се простира од центарот на градот кон запад, а на исток се наоѓа исто така убавата плажа Кејбут. Една од предностите на Аланија е што плажите и хотелите се наоѓаат во самиот град. Покрај брегот има многу барови, чајџилници, кафулиња и ресторани со богат избор на меѓународна и национална кујна. На копното, околу цитаделата се врежани морски пештери. Што се однесува до ноќниот живот, тој е разноврсен. Можете да бирате сами помеѓу ’темпераметните‘ барови и дискотеките кои работат до раните утрински часови.
Значи, песочни плажи, чисто море, историски знаменитости, природни убавини, голем број дуќанчиња, ноќен живот…сето тоа ќе го најдете во Аланија.

antalya

ХОТЕЛИ – Аланија

од 273€
AI

Список на хотели во АЛАНИЈА со попусти за РАН БУКИНГ ТЕРМИНИ За допoлнителни информаци поврзани со цените обратете се ... Повеќе

senza 3

Senza Grand Santana 4*, Alanya

AI

Senza Grand Santana 4*, Alanya ... Повеќе

AZURA 1

Azura Deluxe Resort & SPA 5*, Alanya

UAI

 Azura Deluxe Resort & SPA 5*, Alanya Положба: Хотелот се наоѓа во Инџекум, на 22 км од Аланија и 98км од аеродромот во Анталија.Сместување: ... Повеќе

krizantem-alanya-hotel

Krizantem Hotel 4*/Alanya

AI

Хотелот се наоѓа на 1,5 км од Алања,а неговата приватна плажа е на 50 метри одалеченост. Има  теретана,сауна и традиционален ... Повеќе

hotel-melissa-kleopatra-beach-turecko-alanya-54426 (1)

Kleopatra Melissa Hotel 3* / Alanya

AI

... Повеќе

emir-fosse-beach-4859

Emir Fosse Beach Hotel 3*, Alyana

AI

Локација: Emir Fosse Beach се наоѓа во Obakoy областа, 2  км од центарот на Аланиа и  132 км од аеродромот.Сместување: Хотелот има вкупно ... Повеќе

57236267_m

Grand Atilla Hotel *** Alanya

AI

... Повеќе

hotel_bone_club_svs_0006

Bone Club Svs Hotel 4*, Alanya

AI

  Локација: Хотелот е лоциран на 140 км од аеродромот во Анталија , во Аланија.Плажа: Хотелот поседува сопствена ... Повеќе

110_0.24445100-1407419935R

Sultan Sipahi Resort Hotel 4+*

AI

Локација: хотелот е лоциран во Аланија, на 116км од аеродромот во Анталија и на 10мин пешачење до центарот на ... Повеќе

moonlight-hotel-alanya_270220131542522474

Moonlight Hotel 3*

HB

Локација: хотелот е лоциран во Обагол, Аланија на 125км од аеродромот во Анталија.Сместување: собите се опремени со клима, ... Повеќе