Кемер

Кемер е приморски град кој изобилува со многу хотели – од скромни, семејни пансиони па се до супер луксузни клубови со пет ѕвездички. Објектите за туристичка дејност во градот многу брзо се множат, па ако во 2000 година. имаше не повеќе од 20 хотели, во 2012 година бројот на големи хотели, не вклучувајќи ги останатите сместувачки капацитети, достигна повеќе од 170. Туристичката област Кемер ги вклучува и регионите Beldibi, Goynuk, Кемер, Kiris, Chamyuva, Tekirova.

antalya

ХОТЕЛИ – Кемер

од 246€
AI

Список на хотели во КЕМЕР со попусти за РАН БУКИНГ   ТЕРМИНИ За допoлнителни информаци поврзани со цените обратете се ... Повеќе

47916479

Alva Donna World Palace 5*/Kemer

UAI

Локација: Alva Donna World Palace Hotel се наоѓа  во областа Кирис,на околу .6 км од центарот на Кемер и 65 км од аеродромот  Во ... Повеќе

genel1b

Crystal Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa 5*

AI

Локација: хотелот е лоциран на 26км од Анталија, 16км од Кемер и 36км од аеродромот, изграден на површина од 152 000м2. Сместување: ... Повеќе

49

Sherwood Club Kemer 5*, Kemer

UAI

Локација: хотелот е покрај плажа,на 10мин до центарот на Кемер и 45км оддалеченост од аеродромот во Анталија. Сместување: ... Повеќе

hakkimizda1

Mirada Del Mar 5*/Kemer

AI

  Локација: хотелот се наоѓа во регионот на Кемер веднаш до плажа, на 45 км оддалеченост од аеродромот во Анталија. Сместување: ... Повеќе

e21a6425-fa4d-4c8e-ae6c-a6ab277446b2

Karmir Resort & Spa 5*/KEMER

AI

Локација: хотелот се наоѓа во Göynük, на 9км од центарот на Кемер и 40 км од аеродромот во Анталија. До Кемер може лесно да се ... Повеќе

5587_5823639319_Hotel_Viking_Star_5_stele____All_Inclusive

Viking Star 4*+, Kemer

AI

Локација: хотелот е лоциран во центарот на Кемер и на 55км оддалеченост од аеродромот во Анталија Сместување: располага со 196 ... Повеќе

CAM 6

Camyuva Beach Hotel 4*, Camyuva

AI

Camyuva Beach Hotel 4*, CamyuvaЛокација: хотелот е лоциран на 6км од центарот на Кемер, и на 65 км од аеродромот во Анталија Сместување: ... Повеќе

greenwood 1

Sherwood Greenwood Resort 4*,Goynuk

AI

Sherwood Greenwood Resort 4*,GoynukПоложба: ►Хотелот е лоциран во Goynuk, на 55км од аеродромот во Анталија, и 9км од Кемер. Сместување: ►Хотелот ... Повеќе

FLORA 1

Crystal Flora Beach Resort 5*/Kemer

UAI

  Положба: Хотелот е лоциран во областа Beldibi, 25км од Анталија, 17км од Кемер и 35км од аеродромот во ... Повеќе