Сиде

Сиде е еден од најпопуларнитересорти во Турција бидејќи ги има сите елементи неопходни за идеален одмор покрај море. Распослан на два брега со прекрасни, долги, песочни плажи, градот изобилува со мноштво културно-историски споменици .

_DSC8143542cf3fc33dfc

Primasol Serra Garden 4*, Side

AI

Положба:На 7 км од центарот на Сиде,62 км од аеродромот во Анталија. во областа Кумкои.Хотелот е реновиран во зимата ... Повеќе

10802023_666510390114444_8015868737203259099_n

The Sense De Luxe Hotel 5*, Side

AI

Положба Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, 1км од Манавгат и 70км од аеродромот во Анталија. Сместување Вкупен број на соби 389. ... Повеќе

DSC_0873

Sueno Hotels Beach Side 5*

UAI

  ... Повеќе

10801783

Altinkum Bungalows / Altinkum Park Hotel 3***

AI

      ... Повеќе

647a8664e3a3d945c87db2d07a6590c1

Barut Hemera Resort & SPA 5*, Side

UAI

BARUT HOTELS HEMERA RESORT & SPA Положба: Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, 3км од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупен ... Повеќе

30766_L

Ramada Resort 5*, Side

UAI

 Ramada Resort  5*/ Side   ... Повеќе

AYTPALH1002_1_13

PALMIYE HOTEL SIDE 3*

BB

    www.palmiyehotelside.com  ... Повеќе

havuz_5

Venus Hotel 4*, Side

AI

    www.venusotel.com ... Повеќе

952e68a6428fd8

Calimera Serra Palace 5*, Side

AI

      Локација:Хотелот е лоциран на 4км од Манавгат, 15 км од Сиде, 64 км од аеродромот во Анталија,на 71км од центарот на ... Повеќе

1469_genel3

Vera Stone Palace Resort 5*, Side

AI

Положба:Хотелот се наоѓа во областа Colakli, 45км од аеродромот во Анталија и 10км од Сиде. Сместување:Вкупен број на соби 330. ... Повеќе