Дубаи – Хотели

Секако најпознат од сите 7 Емирати, откако Шеикот Мактум одлучи парите заработени од нафтата да ги вложи во развој на туризмот, Дубаи доживува неверојатен напредок така што денеска, благодарение на познатата и преубава плажа, Jumeirah Beach, многубројните шопинг центри, автентичните арапски базари, модерните облакодери и супер луксузни хотели, може да се каже дека претставува вистинска туристичка оаза насред арапската пустина.
Од вечните тишини на пустината до динамичноста по арапските пазари, Дубаи претставува каледиоскоп од незаборавни туристички атракции, каде што ќе уживате во богатиот микс на старото и нoвото, каде што сте во очекување на неочекуваното. Сигурно сте слушнале за највисокиот хотел во светот, највисоката зграда во светот или за огромниот остров “Мапата на Светот”? Претставете си вечера во најскапиот хотел во светот, а миг потоа да сте дел од културата на бедуините во пустината, или пак романтична вечера по каналот на Дубаи?

plaza 16

Admiral Plaza 3+*, Bur Dubai

ADMIRAL PLAZA 3*, BUR DUBAI Престојот во х. Admiral Plaza Дубаи ви овозможува да бидете во  срцето на градот во најраздвижената  област на Bur Dubai, ... Повеќе

ibis 10

Ibis Al Barsha 3*,Dubai

BB

Ibis Al Barsha 3* - Dubai Хотелот се наоѓа во срцето на Дубаи, помеѓу марината и центарот на Дубаи, каде што се наоѓа познатиот Бурџ ... Повеќе

цмаџ 7

Citymax Hotel 3***, Bur Dubai

од 47€
BB

Без разлика дали службено или туристички ќе престојувате во Дубаи, Citymax Hotel Bur Dubai секогаш е одличен избор на хотел. Неговата ... Повеќе

18800708

Ibis Mall Of The Emirates 2*

од 60€
BB

Локација: Ал Барша Капацитет: 204 соби Хотелски содржини: италијански ресторан, кафе бар, паркинг, Wi-Fi интернет, паркинг, сеф ... Повеќе

САФРОН 3

Saffron Hotel 2**

BB

 Saffron Hotel **, DubaiЛокација: Деира Капацитет: 80 соби Хотелски содржини: ресторан, перална, сушална, пеглање, менувачница, Wi-Fi ... Повеќе

hotel-metropolitan-deira

Metropolitan Hotel 4*

од 64€
BB,HB,FB

METROPOLITAN HOTEL 4* Локација: Деира Капацитет: 135 соби Хотелски содржини: ресторан Ал Рига, италијански ресторан Дон Корлеоне, ирски ... Повеќе

gallery_01.Marco-Polo-Exterior

Marco Polo 4*

од 61€
BB

MARCO POLO 4* Локација: Деира Капацитет: 126 соби Хотелски содржини: неколку ресторани и кафе барови, паркинг, сеф, менувачница, ... Повеќе

FOUR 8

Four Points by Sheraton Downtown 4*

BB,HB,FB

FOUR POINTS BY SHERATON DOWNTOWN 4* Локација: Бур Дубаи Капацитет: 125 соби Хотелски содржини: неколку ресторани и барови, надворешен базен, ... Повеќе

КАСЕЛА 8

Five Continents Cassells 4*

BB

FIVE CONTINENTS CASSELLS 4* Локација: Ал Барша Капацитет: 312 соби Хотелски содржини: 2 ресторани, кафе бар, пул бар, базен на покривот, ... Повеќе

Holiday-Inn-Al-Barsha-photos-Exterior-Hotelansicht

Holiday Inn Al Barsha 4*

BB

HOLIDAY INN AL BARSHA 4* Локација: Ал Барша Капацитет: 310 соби Хотелски содржини: 3 ресторани, кафе бар, надворешен базен, базен за деца, ... Повеќе