ГРЦИЈА ХОТЕЛИ

КАЛИТЕА -Грција

Убавата Kalithea, е всушност мало градче лоцирано на средината од првиот крак на Халкидики, со единствен поглед кон заливот Торонеос. Како што впрочем го опишува и неговото име - "добра гледка", ова место во последните години наидува на се'

Повеќе

Пакети Грција

Повеќе

САРТИ

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено

Повеќе

СКИЈАТОС

Скијатос е една од најпопуларните туристички дестинации во Грција. Покрај очигледните причини зошто е тоа така (одличните плажи и туристичките капацитети), тука се и знаменитостите кои вреди да се посетат.
Замокот Кастро
На северната

Повеќе

Сопствен ЗАКУП

Следува наш избор на хотели во Грција кои ги имаме во сопствен закуп на Халкидики (Касандра и Ситонија) и Тасос. Одберете го Вашиот хотел по најниски можни цени а за РЕЗЕРВАЦИЈА во период на РАН БУКИНГ Ви следува попуст на одбраниот

Повеќе

Тасос

Тасос е остров на егејското море и е одалечен 10 км од брегот. Островот Тасос привлекува со изобилството на зеленило, бели прекрасни плажи, мирно тиркизно море, пријателски луѓе, квалитетното вино и убавиот мед. Тасос во грчката

Повеќе

Халкидики - Атос

Полуостровот Атос, познат уште и како Света Гора, е автономна област во рамките на Грција. Атос е третиот крак на полуостровот Халкидики. Според природните убавини, Атос е најубавиот крак на Халкидики. Посетата на Атос без посебни

Повеќе

Халкидики - Касандра

Касандра е првиот крак на полуостровот Халкидики. На Касандра има неколку познати туристички населби меѓу кои најпознати се: Ханиоти, Полихроно, Пефкохори, Неа Потидеа и др. Касандра изобилува со песочни плажи, тиркизно море, многу

Повеќе

Халкидики - Ситонија

Ситонија е вториот крак на полуостровот Халкидики, помеѓу Касандра и Атос. Познати туристички места на Ситонија се: Агиос Николаос, Вурвуру, Никити, Неос Мармарас, Сарти, Сикиа, Метаморфозис и др. Ситонија изобилува со природни убавини,

Повеќе