Халкидики – Касандра

Касандра е првиот крак на полуостровот Халкидики. На Касандра има неколку познати туристички населби меѓу кои најпознати се: Ханиоти, Полихроно, Пефкохори, Неа Потидеа и др. Касандра изобилува со песочни плажи, тиркизно море, многу туристи.

b_21195534

SECRET PARADISE 3*

АКЦИЈА!!! EB -10% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 28.02.2018  Положба: се наоѓа во Неа Каликратиа, на 100 м до плажа, 500м од центарот.Сместување: 41 соби. ... Повеќе

46732613

HANIOTI MELATHRON 4*

од 28€
HB

АКЦИЈА!! -15% за резервации до 31.01.2018 Положба: се наоѓа во Ханиоти. Сместување: Хотелските соби се опремени со ТВ, фрижидер, ... Повеќе

2364020

AFITIS BOUTIQUE HOTEL 4*

од 73€
HB

АКЦИЈА!! EB -15% за резервации до 31.01.2018 Положба: во местото Афитис на плажа Сместување: 34 соби.Собите се опремени со бања, ... Повеќе

27_pomegranate

POMEGRANATE WELLNESS & SPA 5*

од 79€

Попуст за рана резервација -20% за резервации до 28.02.2018 за период на престој 27.04-14.06 и 17.09-31.10.2018 -15% за  резервација  до 28.02.2018(за ... Повеќе

skgocea_0

IKOS OCEANIA CLUB & SPA 5*

од 127€

EB -20% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.01.2018    Положба: во близина на Неа Модања, 60 км од Солун - Касандра Сместување: 298 соби, свити и јуниор ... Повеќе

overview

Teophano Imperial Palace 5* Kalithea

од 45€
HB

Попуст за рана резервација -20% за резервации до  31.01.2018 -15%   за резервации до  31.03.2018 www.g-hotels.gr Локација:  на 2 км од Калитеа, 80 ... Повеќе

image2s

Sani Beach Club & Spa 5*

од 100€
HB

Попуст за рана резервација -20% за резервации до 31.01.2018 ( за престој од 18.04-25.05 и 27.09-27.10) -10% за резервации до 31.01.2018 ( за престој од ... Повеќе

imag4es

Sani Beach & Spa 5*

од 89€
HB

Попуст за рана резервација   -20% за резервации до 31.01.2018 ( за престој од 18.04-25.05 и 27.09-27.10)   -10% за резервации до 31.01.2018 ( за ... Повеќе

images

Porto Sani Village 5* Sani

од 137€
BB

- 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ  ДО 31.1.2018  www.portosanivillage.gr Положба : во близина на планината Олимп во прекрасна природа во комплексот ... Повеќе

central photo PORTES BEACH [800x600]

Portes Beach Hotel 4* Potidea

од 35€
HB

Попуст за рана резервација -    -20% за резервации и целосна уплата до 31.12  -20% за резервации до 28.02.2018(за период  30.04-20.05 и ... Повеќе