Халкидики – Ситонија

Ситонија е вториот крак на полуостровот Халкидики, помеѓу Касандра и Атос. Познати туристички места на Ситонија се: Агиос Николаос, Вурвуру, Никити, Неос Мармарас, Сарти, Сикиа, Метаморфозис и др. Ситонија изобилува со природни убавини, прекрасни песочни плажи и мирно море. Совршено место за одмор.

melisaa

MELISSA HOTEL 3*

од 20€
BB

Положба: ПсакудиаСместување:48 соби(студиа и апартмани)  опремени се со мини кујна,бања, фрижидер, клима уред, сателитскаТВ и ... Повеќе

VM09_113

Hotel VILLAGE MARE 4* (Metamorfosis)

од 43€
AI

www.villagemare.gr   Попуст за рана уплата  од 15  %  до 31.12.2017   Положба : 1,5км од Метаморфози Сместување: 67 двокреветни, 40 мезонети, 27 ... Повеќе

toroni 2

Toroni Blue Sea 3*, Toroni

од 158€
HB

РАН БУКИНГ: 7% ПОПУСТ за резервации до 31.03.2019 година// +5%  ПОПУСТ  ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ !!! Положба: се наоѓа на Ситониа, во Торони ... Повеќе

index

PHILOXENIA BUNGALOWS 3* (Psakudia)

од 34€
HB

www.philoxenianet.gr Положба: Псакудиа Сместување: 155 соби (147 соби и 8 апартмани)опремени се со бања,фен, клима уред, сателитска ТВ, ... Повеќе

images1

LAGOMANDRA HOTEL 4* (N. Marmaras)

од 34€
HB

Попуст за рана резервација -15%  до 28.02.за престој во период 28.04-05.07 и 02.09-25.10 www.lagomandra.gr Положба : комплекс од 2 хотели, 6км од Неас ... Повеќе

images1

Hotel LAGOMANDRA BEACH 4* (N. Marmaras)

од 38€
HB

  Попуст за рана резервација -15%  до 28.02.за престој во период 28.04-05.07 и 02.09-21.10 Попуст за рана резервација -10%  до 15.03.за престој во ... Повеќе

blue-dolphin-hotel

Blue Dolphin 4* Metamorfosis

од 39€
HB

Попуст за рана резервација -25% до 31.041за престој во период 28.04-31.05 и 01.10-22.10 с Попуст за рана резервација -20% до 31.01 за престој во ... Повеќе