БАЛИ -Промотивни пакети

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТИ ЗА 2018
АВИОН + АСИСТЕНЦИЈА ОД СТРАНА НА ЛОКАЛЕН ПАРТНЕР + ТРАНСФЕР + ХОТЕЛ + 3 / 5 ЕКСКУРЗИИ
Бали – Рајскиот остров на боговите. Сместен во југоисточна Азија, на екватори-
јалниот премин на Индинскиот со Тихиот Океан, Индонезија, овој тропски остров е толку сликовит што на прв поглед ќе ви се чини нереален. Опкружен е со кристално чисто море и долги, бели песочни плажи, додека во внатрошноста владеат џунгли, високи вулкански пла-
нински масиви, сликовити локални населби и импресивни оризови тераси. Бали е дестина-
ција и атракција за секој посетител. Плени со богатото историско наследство за кое балижа-
ните се особено горди. Овој народ успеал да ја задржи својата долга верска традиција која се отсликува на секој начин во секојдневниот живот на населението и во архитектурата која изобилува со величенствени храмови и палати.
За сурферите и љубителите на слични водени спортови нај атрактивна е западната обала каде се наоѓаат некои од нај убавите плажи на светот, додека источната обала е рај за релаксиран и мирен фамилијарен одмор со плажи од ситен песок и мирно море. Меѓу по атрактивните туристички области се Кута, Санур и Нуса Дуа, кои нудат многу забава, рестора-
ни, барови и шопинг.
СИНГАПУР – официјално Република Сингапур, е суверена град-држава и островска земја во Југоисточна Азија. Се наоѓа во близина на јужниот крај на Малајскиот полуостров и е 137 километри (85 милји) северно од екваторот. Составен е од еден главен остров (нашироко познат како Сингапур или Pulau Ujong ) и над 60 многу помали островчиња. Земјата е висо-
ко урбанизирана, со многу малку дождовни шуми а нејзината територија постојано се зго-
лемува со константна мелиорација на теренот.
Сингапур е еден од водечките трговски и финансиски центри во светот, и е едно од петте најпрометни пристаништа. Неговата економија зависи во голема мера од трговијата и осо-
бено од производството, што претставува 26 проценти од БДП на Сингапур во 2005 година. Во однос на куповната моќ, Сингапур има трет највисок приход по глава на жител во светот. Тој е рангиран на високо ниво во меѓународните рангирање на образованието, здравството, транспарентност на власта и на економската конкурентност.

HI BAR 11

Holiday Inn Express Baruna – Tuban/Kuta

од 441€
BB

Holiday Inn Express Baruna - Tuban/Kuta ... Повеќе

JAYAKRTA 5

The JAYAKARTA Bali 4*

од 540€
BB

bali.jayakartahotelsresorts.comХотелот се наоѓа во бујна градинa, десно на плажаta Legian, познатa по своите зајдисонца. Покрај тоа што нуди мир и ... Повеќе

MELIA BALI

Melia Bali 5* / Nusa Dua

од 799€
BB

www.melia.com Се наоѓа на брегот на Nusa Dua, нај престижната одморалишна енклава на Бали, и претставува уникатно светилиште со ... Повеќе

мир 7

Grand Mirage Resort 5*Benoa-Nusa Dua

од 699€
BB

www.grandmirage.com Лоциран на јужниот дел на Бали, Tanjung Benoa - Nusa Dua, Grand Mirage Resort Бали е благословен со хипнотизирачки поглед кон Индискиот ... Повеќе

RAMADA 6

Ramada Bintang Bali 5*, Kuta Tuban

од 717€
BB

www.bintang-bali-hotel.com Изграден на повеќе од шест хектари тропска градина,Ramada Bintang се протега надолу кон плажата на јужниот брег на ... Повеќе

ИБИС 14

Ibis Style Benoa 3*, Nusa Dua

од 520€
BB

www.ibis.com Хотелот е лоциран во Беноа, на само 5 мин. Пешачко растојание од најразвиената, туристичка зона Нуса Дуа, односна на ... Повеќе