Доминикана

Одморите во Доминиканската Република се сензационален спој на забавниот латинински дух и лежерниот карипски живот. Замислете порцеланско-бели песочни плажи, тиркизни води кои како да треперат под сончевите зраци, палми кои се нишаат во ритамот на доминиканското маринге чиишто звуци одѕвонуваат во воздухот и ја создаваат суштината на овој тропски дијамант.

IFA-villas-1

Ifa Villas Bavaro Resort & Spa 4*

од 695€
AI

http://www.villasbavaro.com/ IFA Villas Bávaro Resort & Spa е хотелски комплекс позициониран на една од нај добрите зони на Пунта Кана - рајските ... Повеќе

?????????????????????????

OCEAN BLUE & SAND 4*

од 1625€
AI

... Повеќе

Be Live 1

Be Live Grand Punta Cana – Bavaro****

од 1375€
AI

www.belivehotels.comBe Live Grand Punta Cana, Bavaro е ексклузивен ALL INCLUSIVE хотел со 5 ѕвездички , кој е специјално дизајниран за оние кои сакаат да го ... Повеќе

BARCELO 2

Barcelo Dominican Beach 4*

од 1565€
AI

Ова спектакуларно одморалиште може да се пофали со својата локација среде бујна тропска вегетација на Барчело Брегот. Се ... Повеќе

CARABELLA 3

Vista Sol Punta Cana 3* ex. Carabella beach

од 755€
AI

Хотелот се наоѓа на белите песочни плажи на Пунта Кана на само 20 минути возење од меѓународниот аеродром и 40 минути од Higuey , ... Повеќе