ЗАНЗИБАР

Откријте го рајот на земјата …Прекрасни, шеќерно бели песочни плажи, кристално бистро, тиркизно и топло море, бујна тропска вегетација, егзотични плодови…Тоа е ЦРНА АФРИКА, земјата на храбрите Масаи, тоа е ЗАНЗИБАР – волшебен, егзотичен, романтичен, незаборавен …
Тој е вистински Тропски рај. Таму сонот станува јаве, таму лешкарејќи под навалените палми, ќе уживате на врелото Афричко сонце освежени со нектарот од свежо набран кокос и опиени од егзотичниот афрички ритам на Хакуна Матата..

kiw 20

Kiwengwa Beach Resort 5*

од 1195€
AI

Kiwengwa Beach Resort 5***** Kiwengwa Beach Resort се наоѓа на североисточниот брег и е еден од најдобрите хотели на Занзибар. Хотелот само што е ... Повеќе

султан 1

Sultan Sands Island Resort 4*, Kiwengwa

од 1195€
AI

Sultan Sands Island Resort 4*, Kiwengwa Sultan Sands Island Resort се наоѓа веднаш до неговиот сестрински комплекс, Bluebay Beach Resort & Spa на широката, пенлива ... Повеќе

еме 15

Emerald Hideway Of Nungwi Resort & SPA 5*, Nungwi

од 1795€
AI

"Hideaway of Nungwi е горд што е единствениот хотел од Занзибар кој е член на Leading Hotels of the World, најсофистицираната колекција на ... Повеќе

zan 8

Zan View Hotel 3*, Kiwengwa

од 1175€
HB

Добредојдовте во вашиот дом во рајот.  Релаксација е клучот во Zan View Hotel и нашите соби и простории го одразуваат тоа совршено. ... Повеќе

portfolio_template31

Warere Beach Hotel 3* , Nungwi

од 1175€
HB

Warere Beach е сместен на затскриена плажа, источно од Нунгви, една од најпопуларните плажи во Занзибар. Нунгви е позната по својата ... Повеќе

ocean paradise 4

Ocean Paradise Resort & Spa 4*

од 1395€
HB

Лоциран на живописниот Североисточен брег на Занзибар, со поглед на тиркизниот Индиски Океан, тој е едно вистинско мало парче ... Повеќе

dsc_7347

Zawadi Beach Villas 3* – Zanzibar

од 995€
BB

Како дел од комплексот Ланги Ланги, Завади се наоѓа на прекрасниот дел од плажата Матемве на североисточниот брег на ... Повеќе

21

Langi Langi Beach Bungalows 3*

од 1059€
BB

Именуван по ароматичен цвет, LangiLangi Beach Bungalows се наоѓа во селото Нунгви на северниот брег на Занзибар, кој е најцентрална ... Повеќе

fum 2

Fumba Beach Lodge

од 1575€
HB

Fumba Beach Lodge е мало, мирно засолниште поставено на една од најпознатите затскриени плажи на Занзибар. Со само 26 слободно ... Повеќе

DEARM OF

Emerald Dream of Zanzibar 5*

од 1755€
AI

Emerald Dream of Zanzibar е луксузен хотел лоциран на самата  плажа  Kiwengwa на североисточниот брег на Занзибар. Комплексот е сместен  во ... Повеќе