КУШАДАСИ

Некогаш познат како остров на птиците, денес претставува еден он најизградените туристичките центри на Егејскиот брег и во последниот период го посетуваат се поголем број туристи. Располага со одлично очувани историски локалитети од старогрчко и римско време, двата големи водени парка, грчиот остров Самос, Керван Сарајот со своите магични турски ноќи, го прават Кушадаси неодоливо привлечен. Топлата гостопримливост, големиот избор на хотели, богатиот и забавен ноќен живот го прават Кушадаси една од најпосакуваните дестинации за одмор. Благата медитеранска клима, за време на летните месеци, Ви нуди можност за релаксиран одмор за време на големите летни горештини. Неговите плажи: градската, женската и долгата плажа, го олеснуваат вашиот избор за место под сонцето. Изобилството на ресторани, кафетерии, дискотеки, продавници како и двата водени паркови во близината на градот од кои едниот е еден од најголемите во светот, ви гарантираат незаборавен летен одмор.

93041482

RAMADA RESORT KUSHADASI & GOLF*****Kushadasi

од 38€

... Повеќе

62829204

PALM WINGS EPHESUS BEACH RESORT*****Kushadasi

од 59€

... Повеќе

32251617

KUSTUR CLUB HOLIDAY VILLAGE *****Kushadasi

од 46€

Положба: над приватна плажа, 4км од КушадасиСместување: 450 соби (свити, фамилијарни, супериор) опремени со балкон, сателитска ... Повеќе

43452012

AQUA FANTASY *****Kushadasi

од 66€

ба: на плажа, во зелено опкружување, реновиран во 2008/2010г. Сместување: 201 соби (стандардни, супериор, фамилијарни) опремени со ... Повеќе

ozcam-1

Ozcam Hotel 2*

од 145€
BB

OZCAM HOTEL * * Положба: хотелот е лоциран во центарот на Кушадаси, во близина на познатата Бар улица. Сместување: 32 соби опремени ... Повеќе

phoca_thumb_l_genel 6

SANTUR HOTEL***Kushadasi

од 13€
HB

www.hotelsantur.com.tr SANTUR HOTEL * * *   Положба: хотелот е лоциран во центарот на Кушадаси Сместување 60 соби сите опремени со клима, ... Повеќе

general_view_20120510_1173532680

MINAY HOTEL***Kushadasi

од 204€
HB

www.otelminay.com MINAY HOTEL * * * Положба: хотелот е лоциран на 2км од центарот на Кушадаси. Комплетно Сместување: 65 соби со поглед на море ... Повеќе

109211_1_hotel_asena_plaja

ASENA HOTEL***Kushadasi

од 342€
HB

www.asenahotel.net ASENA HOTEL * * *    Положба: хотелот е лоциран на 3км од центарот на Кушадаси Сместување: хотелот располага со 103 соби, ... Повеќе

DSC_0206_1

CLUB SCALANUOVA ***Kushadasi

од 24€
AI

www.clubscalanuova.com CLUB SCALANUOVA (Ex Yurttakalan Hotel ) * * *   Положба: хотелот е лоциран на 800м од центарот на Кушадаси, а околу 65км од ... Повеќе

Kusadasi-Hotel-Dabaklar-1-s

DABAKLAR HOTEL**** Kushadasi

од 19€
HB

www.dabaklarhotel.com DABAKLAR * * * *    Положба: Лоциран е во центарот на Кушадаси, и на 75км од аеродромот од Измир. Сместување: располага со ... Повеќе