Коста Брава – лето 2017

Коста Брава – крајбрежен регион и популарна туристичка дестинација поради умерената клима и прекрасните плажи со кристално чиста вода и волшебен, ситен песок.
Додека еден дел од брегот на Коста Брава станал развиена туристичка дестинација, останатите делови го задржале традиционалниот изглед и станале „скриенa скапоценост“ за посетителите кои сакаат нешто повеќе од сонце, море, песок и Сангрија.

hcartagonova141960w_29023516500_o

H Top Cartago Nova 3*, Malgrat de Mar

од 465€
FB+

Локација:Хотелот се наоѓа на поморскиот дел на шеталиштето во Malgrat de Mar меѓу областите на Calella и Blanes . Овој неверојатен хотел ... Повеќе

1443203_45_z

Hotel Mercury 4*, Santa Susanna

од 479€
HB

Локација:Хотелот се наоѓа на променадата на Санта Сузана на неколку метри од Балеарското море.Опис:Ова е еден модерен хотел, ... Повеќе

38187453

Gran Hotel Flamingo 4*, Lloret De Mar

од 459€
HB

Локација:Хотелот се наоѓа во срцето на Лорет Де Мар на 150 м до најблиската плажа и многу блиску до голем број на ресторани, ... Повеќе

xHotelDelamar00001-1.jpg.pagespeed.ic.o8723p1Ee3

Hotel Delamar 4*, Lloret De Mar – Adults Only

од 539€
HB

Локација:Хотелот се наоѓа во Лорет Де Мар на само 50 м до најблиската плажа и многу блиску до голем број на ресторани, барови и ... Повеќе

platja 11

H Top Platja Park 4*, Platja D”Aro

од 499€
FB+

Platja d'Aro е прилично мал град, кој привлекува голем број туристи, бидејќи има многу нешта кои се атрактивни за целото семејство: ... Повеќе

001 CP (03)

H Top Caleta Palace 4*, Platja D’Aro

FB+

H Тоp Caleta Palace е 4-ѕвезден, крајбрежен хотел кој гледа на една од најубавите плажи на Коста Брава, Platja d'Aro, што го прави совршен за ... Повеќе

royal 5

H TOP Royal Sun 4*,Santa Susanna

од 549€
FB+

Четири звездениот H TOP Royal Sun Hotel се наоѓа на самата плажа, покрај шеталиштето во прекрасното, тивко туристичко место Santa Susanna на ... Повеќе

12337124_m

H Top Calella Palace 4 *, Calella

од 469€
FB+

Локација:Ресортот е лоциран во тивката, резиденцијална зона во Калеа, на само неколку минути пешачење до најблиската плажа и ... Повеќе

tropic 1

Tropic Park 4*, Malgrat De Mar

од 535€
HB

Локација:Хотелот се наоѓа покрај море на самата променада на Малграт де Мар, 400м од центарот и железничката ... Повеќе

11038162_m

Aqua Onabrava & SPA 4*S, Santa Susanna

од 529€
HB

Локација:Хотелот се наоѓа на променадата на Санта Сузана на неколку метри од Балеарското море. Опис:Ова е еден од најубавите ... Повеќе