Коста Брава – лето 2018

Коста Брава – крајбрежен регион и популарна туристичка дестинација поради умерената клима и прекрасните плажи со кристално чиста вода и волшебен, ситен песок.
Додека еден дел од брегот на Коста Брава станал развиена туристичка дестинација, останатите делови го задржале традиционалниот изглед и станале „скриенa скапоценост“ за посетителите кои сакаат нешто повеќе од сонце, море, песок и Сангрија.

hcartagonova141960w_29023516500_o

H Top Cartago Nova 3*, Malgrat de Mar

од 449€
FB+

Локација:Хотелот се наоѓа на поморскиот дел на шеталиштето во Malgrat de Mar меѓу областите на Calella и Blanes . Овој неверојатен хотел ... Повеќе

38187453

Gran Hotel Flamingo 4*, Lloret De Mar

од 519€
HB

Локација:Хотелот се наоѓа во срцето на Лорет Де Мар на 150 м до најблиската плажа и многу блиску до голем број на ресторани, ... Повеќе

xHotelDelamar00001-1.jpg.pagespeed.ic.o8723p1Ee3

Hotel Delamar 4*, Lloret De Mar – Adults Only

од 559€
HB

Локација:Хотелот се наоѓа во Лорет Де Мар на само 50 м до најблиската плажа и многу блиску до голем број на ресторани, барови и ... Повеќе

royal 5

H TOP Royal Sun 4*,Santa Susanna

од 499€
FB+

Четири звездениот H TOP Royal Sun Hotel се наоѓа на самата плажа, покрај шеталиштето во прекрасното, тивко туристичко место Santa Susanna на ... Повеќе

15711999_m

H Top Pineda Palace 4 *, Pineda De Mar

од 499€
FB+

Локација: Хотелот e отворен во 2014 год. и се наоѓа на самата променада на  Пинеда де Мар покрај море, со поглед на прекрасната ... Повеќе

12337124_m

H Top Calella Palace 4 *, Calella

од 489€
FB+

Локација:Ресортот е лоциран во тивката, резиденцијална зона во Калеа, на само неколку минути пешачење до најблиската плажа и ... Повеќе

tropic 1

Tropic Park 4*, Malgrat De Mar

од 559€
HB

Локација:Хотелот се наоѓа покрај море на самата променада на Малграт де Мар, 400м од центарот и железничката ... Повеќе

11038162_m

Aqua Onabrava & SPA 4*S, Santa Susanna

од 559€
HB

Локација:Хотелот се наоѓа на променадата на Санта Сузана на неколку метри од Балеарското море. Опис:Ова е еден од најубавите ... Повеќе

21284558_m

Aqua Aquamarina & SPA 4*, Santa Susanna

од 499€
BB

Локација: Хотелот се наоѓа на променадата на Санта Сузана, на само 100м од мореОпис: Гостите на хотелот можат да уживаат во ... Повеќе

53840936_m

H TOP Amaika 4* S , Calella

од 499€
FB +

Локација: Хотелот се наоѓа во тивкиот резиндецијален дел на Калела, на мала одалеченост од плажа.Опис: Хотелот е изграден ... Повеќе