БАНСКО

БАНСКО – Градот под Рила и Пирин Планина која е под заштита на УНЕСКО.
Оддалечен е од Софија окулу 170км. а од Скопје окулу 260км. и иако релативно млад, надалеку е познат како скијачки центар со одлични временски услови, активен дневен и ноќен живот како и по патеките кои се подобни како за почетници така и за врвни скијачи.
Ски сезоната трае од декември до април а скијачките патеки се на височина од 960 – 2.600м.
Гондола долга 6км. го поврзува туристичкиот центар со ски терените на планината Пирин.

glazne-hotel-3

Hotel Glazne Bansko

од 28€

20% попуст за рана уплата на сите резервации направени до 15.11.2017 Локација: Хотелот Глазне 4 **** се наоѓа во јужниот дел на Банско, ... Повеќе

p_c2e7bbead98ee2d61c694ec55c72fde7_c63e1b7915892cf75f41d53994c4ecc8

Apart hotel Casa Karina 3*, Bansko

од 29€
HB+

    ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 15.11.2017- 25%!!!! Локација:  ►Хотелот е лоциран на околу 100м од главната гондола и на околу 1км ... Повеќе

st_george_topimg_6

Hotel St George Ski & Spa 4*, Bansko

од 24€
HB

   -20 % за уплати до 30.09.2017, Локација: Хотелот е лоциран во новиот дел на Банско.   Содржини: 24 часа рецепција, ресторан, бар, ... Повеќе

43824448

Hotel MPM Sport 4*, Bansko

од 47€
HB

 ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 01.10.2017- 10%!!!! Во непосредна близина на ски лифтoвите во Банско, МПМ Спорт Хотелот располага со ... Повеќе

31315_1

Hotel Trinity 4*, Bansko

од 25€
RO, BB, HB

-15% за уплати до 31.10.2017 Локација: Се наоѓа на 900 метри од гондола.Капацитет: 42 стандардни двокреветни соби, 8 делукс двокреветни ... Повеќе

911_0

Apart hotel Adeona Ski and SPA 3*, Bansko

од 13€
BB

  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.09.2017 - 20% !!!!!!   Локација: Хотелот зазема одлична локација на 5мин пешачко ... Повеќе

gvp04b5jqv

Regnum Hotel & SPA, Bansko 5*

од 55€
HB

- 25% ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И УПЛАТЕНИ ЗАКЛУЧНО 29.09.2017 Сместување: Хотелот располага со луксузни студија, еднособни или ... Повеќе

88a8a77564ef7fab2503c71f4657f973c707e0e7

Hotel Vihren Palace Ski & Spa 4*, Bansko

од 87€
BB / HB

  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.10.2017- 15% !!!!!! Локација: Хотелот е лоциран на само 800м од Ски лифтовите и 4мин од ... Повеќе

B

St.Ivan Rilski Hotel & Spa 4*

од 33€
BB / HB

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2017 - 20%!!!!!!! (не важи за период од 28.12.2017 заклучно со 12.01.2018) Локација: на 800 метри од ... Повеќе

LUCKY 1

Apart Hotel Lucky 5*, Bansko

од 37€
BB

-15% за уплати до 15.10.2017 Локација: на 450м. од центарот на градот, во близина на реката а во подножјето на Пирин, Од Ски терените е ... Повеќе