БОРОВЕЦ

Боровец е најстариот и најпопуларен ски центар во Бугарија, сместен на падините на планината Рила на која се наоѓа и највисокиот врв на Балканот .
Од Софија е оддалечен 80км., од Скопје окулу 220км. а најблизок град му е Самоков )на окулу 10км.) кој е богат со најразлични културно историски знаменитости.
Боровец се развил во модерен ски-центар со луксузни хотели од висока категорија, ресторани, дискотеки, продавници и голем број на ски терени и ски лифтови.
На располагање има 15 патеки од кои 3 се опремени со топови за вештачки снег како и за ноќно скијање. Ски патеките се прилагодени како за почетници така и за оние најискусните во овие спортови.
Падините на Боровец се под снег најчесто од декември па се до април.
Совршената комбинација на локација, клима и географска положба на Борoвец привлекува секоја година огромен број на туристи од цела Европа.

hotel-borovets-iglika

Hotel Iglika Palace 4*, Borovets

од 28€

Локација: во центарот на туристичкото место Боровец, на 150 метри од ски лифтовите Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни ... Повеќе

РАДИНА

Hotel Radinas Way 4*, Borovets

од 32€

http://www.radinasway.com/en/ Локација: Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума на само 2 км од ски терените на Yastrebets. Капацитет: ... Повеќе

yastrebets-hotel-boovets

HOTEL YASTREBETS, Borovec

од 132€

  Локација: Луксузен хотел, опкружен со борова шума, и се наоѓа на самата стаза пред ски лифтот на само 2,5 км од центарот на ... Повеќе

ICE-1

Hotel Iceberg, Borovec

од 25€

  -10% за уплати до 30.11.2017 "Iceberg" се наоѓа во срцето на Боровец. Тој се наоѓа на само 150 метри од ски лифтот и е отворен преку цела ... Повеќе

hotel3

Hotel Samokov, Borovec

од 28€

 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11.2017 Хотел Самоков се наоѓа во центарот на Боровец (1300 метри надморска височина) и само ... Повеќе

I6453-1-master

Hotel Lion 4* , Borovec

од 34€
HB

Локација: на 300 метри од центарот на Боровец. 1Км од ски лифтовите.Сместување: 120 стандардни двокреветни соби, 24 студиа и 5 ... Повеќе

HILLS 6

Hotel Borovets Hills 5*, Borovec

од 39€
HB

  www.borovetshills-bg.com Еден од најмодерните високопланински хотели во Бугарија. Лоциран е на 70км. Од Софија во густа борова шума и е ... Повеќе

JANAKIEV 2

Club Hotel Yanakiev 4*, Borovec

од 40€
HB

Eден од поновите хотели во Боровец, лоциран во близина на ски-лифтовите. Располага со ресторан, лоби-бар, меана, ски-гардеробер. ... Повеќе

FESTA 7

Hotel Festa Winter Palace 5*, Borovets

од 38€
BB / HB

Луксузен хотел со уникатен стил и архитектура на одлична локација на подножјето на планината Рила, на само 50м од ски терените ... Повеќе

1

Hotel Festa Chamkoria 4*, Borovets

од 26€
BB / HB

 ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА до 30.11.2017 - 10% !!!! Локација: Хотелот е оддалечен 1500 метри од ски лифтовите. Содржини: ... Повеќе