Club Hotel Falcon 4*, Antalya

fal 3

CLUB HOTEL FALCON ****

Положба
Хотелот е лоциран во Анталија, на 5км од центарот на градот и 17км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 225, во 5 блока. Стандардни соби (18-20м², една спална, едно купатило, со поглед на море или копно, макс.2+1 лица), супериор соби (30-35м², една голема соба, едно купатило, поглед на море, макс.2+1 лица) и две соби за хендикепирани лица. Сите соби се со балкон или француски балкон, поглед на море или копно, купатило со туш и фен, клима, телефон, ламинат на подот, мини бар (сокови на пристигнување, подоцна се надополнува само со вода), сеф, Wi-Fi интернет (се наплаќа во соба), сателитска ЛЦД ТВ и музички канали.

Услуга
Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, брза храна во снек барот, ручек, попладне колачи, чај, кафе, вечера, полноќна закуска. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, A’la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат-увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, Турско кафе, сите пијалоци во Витамин бар и во Диско бар, сите флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба.

Содржини:
Главен ресторан-Панорама, A’la Carte ресторан со Турска кујна, снек бар покрај базен, лоби бар, бар на плажа, Турско кафé. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, Wi-Fi интернет во лоби (не се наплаќа), продавници, rent a car.

Плажа
Хотелска плажа (152 скали), карпа и платформа. Лежалки, чадори на плажа и пешкири за плажа не се наплаќаат.

Спорт и забава
Отворен и затворен базен со дел за деца, две лизгалици на вода, фитнес, Турска бања, сауна, соба со пареа, тениски игралишта, мини фудбал, одбојка, пинг понг. Осветлување на тениски игралишта, билијард, масажа, спортови на вода, школо за нуркање, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 г

www.sealifehotels.com

Галерија

Програма на патување

Забелешки