Costa PACIFICA

pacifica 10

COSTA PACIFICA
Италија – Франција -Канарски Острови-Мадеира- Шпанија
12 дена / 11ноќи
поагања:  03. мај.2018

COSTA PACIFICA – Музиката е душата на светот, универзален јазик кој секој може да го разбере, таа носи среќа, воспевање и чисто задоволство. Поради оваа причина крстарењето со Коста Пацифика ќе биде незаборавно: бродот на музиката е подготвен да Ве зафати со своите прекрасени звуци и придружува во текот на вашиот одмор со хармонија на саундтракот. Меѓународен козметички шопинг, каде што ќе ги најдете сите иновации, ефикасности, квалитети и гламур на L’Oreal Париз производите. Ќе доживеете незаборавни моменти во Коста Пацифика …
Музиката е апсолутен херој во Коста Пацифика: компонирана и составена од директорот Мауро Пагани, таа ќе ве придружува со различен ритам во секое опкружување на бродот. Ако сакате, можете дури и да користите вистинско студио и да снимите ваш сопствен Албум!
Ако вашето крстарење кое отсекогаш сте го сакале мора да биде забавно и релаксирачко во исто време, тогаш Коста Пацифика е вашиот избор
Релаксирајте се во прекрасниот самсара спа, со своите ориентални третмани, плус апартмани и кабини кои обезбедуваат директен пристап до бањата.
29 песни кои ќе ве придружуваат во текот на вашето крстарење се исто така достапни на двојно ЦД кој може да го купите на бродот како сувенир на игра, соништа и сеќавања на најубавите моменти поминати на бродот.

СОДРЖИНИ:
504 кабини вкупно, вклучувајќи: 99 со директен пристап до Самсара Spa, 521 со приватен балкон, 58 свит, 12 свита со директен пристап до Самсара Спа, 5 ресторани, вклучувајќи ги Клуб блу мун и Самсара ресторанот, 13 барови вклучувајќи “Коњак пури и Бар” и “Кафе и чоколада”, 4 џакузи и 4 базени
Самсара Спа: 6.000 м2 на две нивоа, бањи, теласотерапи, сауна, турска бања, УВА-зраци солариум, Повеќенаменски спортски терен, базен., 4D кино, театар на три нивоа, казино и диско,Гран-при Симулатор и виртуелн свет.

Галерија

Ценовник

 

Costa PACIFICA – Тип на кабина

Цена по лице за поаѓање на
03. мај 2018

BASIC * garantirana kategorija na kabina

 

Внатрешна двокреветна кабина *гарантирана каб  IV по лице

 689 €

Прозорска двокреветна кабина *гарантирана кат  EV по лице

1089 

Балконска двокреветна кабина *гарантирана кат  BV по лице

1339 

3/4 возрасно лице

  345 

   

COMFORT kategorija na kabina

 

Внатрешна двокреветна кабина (кат. Classic) 

                             839 

Внатрешна двокреветна кабина (кат. Premium) 

  959 €

Надворешна двокреветна кабина (кат. Classic) 

1239 €

Надворешна двокреветна кабина (кат. Premium)

1359 €

Балконска двокреветна кабина (кат. Classic)

1489€

Балконска двокреветна кабина (кат. Premium)

1609 €

3/4 возрасно лице 

 420 €

Деца до 18 год со две возрасни лица

плаќаат само пристанишна такса

 

ПРИСТАНИШНА ТАКСА 170 €

Цената не вклучува:
- Задолжителен бакшиш во износ од 10 еур по лице/ за ноќ

Програма на патување

Забелешки