Дубаи Шопинг Фестивал – Божиќ

Фасцинантен, Возбудлив, Космополитски ….

DUBAI – Секако најпознат од сите 7 Емирати, откако Шеикот Мактум одлучи парите заработени од нафтата да ги вложи во развој на туризмот, Дубаи доживува неверојатен напредок така што денеска, благодарение на познатата и преубава плажа, Jumeirah Beach, многубројните шопинг центри, автентичните арапски базари, модерните облакодери и супер луксузни хотели, може да се каже дека претставува вистинска туристичка оаза насред арапската пустина.
Од вечните тишини на пустината до динамичноста по арапските пазари, Дубаи претставува каледиоскоп од незаборавни туристички атракции, каде што ќе уживате во богатиот микс на старото и нoвото, каде што сте во очекување на неочекуваното.
Сигурно сте слушнале за највисокиот хотел во светот, највисоката зграда во светот или за огромниот остров “Мапата на Светот”? Претставете си вечера во најскапиот хотел во светот, а миг потоа да сте дел од културата на бедуините во пустината, или пак романтична вечера по каналот на Дубаи?

AURIS HOTEL APARTMENTS DEIRA 4*

Опис: Auris Hotel apartments 4*- Deira со совојата локација, нуди одлична конекција на патниците до сите поважни одбележја на Дубаи. Модерен аппарт хотел, кој нуди конфорен и пријатен престој.

Локација: Хотелот е лоциран во областа Деира на само 300-400м од Ал Рига метро станицата која овозможува директна врска со Sheik Al Zaed Road,и брз и лесен пристап до сите локации на Дубаи.

Соби: Пространи комотните хотелски соби се комплетно опремени со Сателистска Тв, Купатило, клима, интернет, сите имаат функиционална мини кујничка, која гостите може да ја користат за сопствени потреби.

Хотелски содржини: На покривот на хотелот гостите можат да уживаат во отворениот базен, сала за вежбање и сауна. Хотелот располага и со ресторан за појадок и Manino deli Café- кафетерија

 

Галерија

Ценовник

AURIS HOTEL APARTMENTS 4* – Deira

Веб Страна

денови/ноќи 5/4

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ во 1/2 соба за РАНА УПЛАТА заклучно со  25.12

599 € / 36.518 мкд

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ во 1/2 соба (Classic Studio)

629 € / 38.998 мкд

ДОПЛАТА за еднокреветна соба

Дете  2-4,99г.  кревет со родител

Дете  5-11,99г.  кревет со родител

Дете  2-11,99г. на   дополн. кревет

3 возрасен на дополн. кревет

155 € /9.610 мкд

435 € / 26.970 мкд

 465 € / 28.830 мкд

    579  € /35.898мкд

589 € / 36.518мкд

Програма на патување

Забелешки