Emerald Dream of Zanzibar 5*

DREAM OF 9

Emerald Dream of Zanzibar е луксузен хотел лоциран на самата  плажа  Kiwengwa на североисточниот брег на Занзибар.
Комплексот е сместен  во егзотична градини на плажата во Pwani Machangani со прекрасен поглед на Индискиот Океан. Изобилува со многу содржини меќу кои  детски клуб и Dream Spa  која обезбедува ориентални третмани,  центар за нуркање и водени спортови и сл.

Секоја соба е опремена со луксузен мебел и има пространи приватни тераси, сателитска ТВ, мини-бар и како и сетови за чај-и-кафе.

Гостите на Emerald Dream of Zanzibar имаат избор од 5 различни ресторани кои нудат различни опции за јадење, и 3 барови  за освежителни пијалоци.

Постојат 2 базени со оддел за деца а за релаксација  постои центар за водни спортови  како катамаран и сурфање на ветер.

Wi-Fi е достапен во јавни површини на хотелот. Меѓународниот аеродром во Стоун Таун е 45 километри.

Dream-of-Zanzibar3

Галерија

Ценовник

EMERALD DREAM OF ZANZIBAR 5*

ПЕРИОД

20.12-26.12.2016

27.12-06.01.1017

07.01-28.02.2017

01.03-31.03.2017

01.04-31.05.2017

   

 

 

УСЛУГА

   12 НОЌЕВАЊА + ТРАНСФЕР APT-HTL-APT

Цена по лице во DELUXE

HB

1.625 €

2.255 €

1.585 €

1.285 €

1.055 €

Цена по лице во JUNIOR SUITE

HB

1.925 €

2.525 €

1.875 €

1.575 €

1.355 €

Цена по лице во JACUZZI JUNIOR SUITE

HB

2.035 €

2.665 €

1.995 €

1.685 €

1.465€

*Цената не вклучува авионски билет
  Најефтината моментална цена е со Turkish Airlanes – 471€ + 274  вклучени аеродромски такси,  за резервација до      10.12.2016

* Цените се во евра, плаќањето се врши исклучиво во денари 1€=62мкд

Забелешки