St.Ivan Rilski Hotel & Spa 4*

B

 

www.saintivanrilski.com

Локација: се наоѓа во подножјето на Пирин Планина, во близина на ски стазите, на 800 метри од Гондолата, 1.5 км од центарот на Банско.

СместувањеХотелскиот комплекс се состои од главна и четири анекс згради. Во главната зграда има 98 соби. Секоја соба има бања (туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, електричен бокал, фен за коса, интернет, мини бар или фрижидер. Во анекс зградите се сместени студија и апартмани (вкупно 15 студија и 75 апартмани). Студијата се со француски лежај  и располагаат со опремена кујна. Апартмани покрај кујната, располагаат со една или две спални соби. Зградите не се поврзани со топол коридор.

Содржини: Во главната зграда има главен ресторан, à la carte ресторан и механа, лоби бар, продавница, детски мини клуб, менувачница, сеф на рецепција, билијард маси и пинг-понг, 3 конференциски сали, Спа центар, фитнес, ски остава, хемиско чистење. Wi-Fi е достапен во фоајето. Хотелот располага со паркинг и гаража.

SPA & Wellness: Гостите имаат на располагање Спа центар со затворен базен, фитнес центар, неколку сауни, парна бања, солариум и соби за масажа.

 

 

Галерија

Ценовник

St. Ivan Rilski Hotel & Spa 4*
Bansko
27.12. – 02.01. 03.01. – 13.01. 01.12. – 27.12.
25.01. – 24.02. 14.01.- 24.01.
  25.02.- 31.03.
ТИП НА СОБА  BB HB BB HB BB HB
DBL  68,30 € 79,30 € 39,20 € 50,20 € 32,60 € 43,60 €
SGL 93,60 € 104,60 € 63,90 € 74,90 € 58,40 € 69,40 €
STUDIO 69,40 € 80,40 € 39,20 € 50,20 € 32,60 € 43,60 €
AПП 2+2  со 1 спална)
во дополнителна зграда
76,00 € 87,00 € 46,90 € 57,90 € 39,20 € 50,20 €
             
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Минимум престој 4 ноќевања во периодот 28.12-02.01.2019

 АКЦИЈА!
  – 20 % за уплати до 30.09(попустот не е валиден за престој 28.12-13.01.2019),  -15 % за уплати до 16.11.2018(попустот не е валиден за престој 28.12-13.01.2019) ; -15% за уплати до 30.09(попустот е валиден за престој 28.12-13.01.2019),  -10 % за уплати до 16.11.2018(попустот е валиден за престој 28.12-13.01.2019) попустот зе пресметува на основната цена. Попустот не е валиден за резервации на помалку од 6 ноќи. Промена на резервациите со ЕВ не е дозволена.
7=6, 10=9 и 14=12 за престој во период 01.12-26.12.2018 и 03.01-31.03.2019. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите СЕ комбинираат.
Попустот за рана уплата е валиден само со уплата за минимум 6 ноќи!!!

 

Забелешки