Fumba Beach Lodge

fum 2

Fumba Beach Lodge е мало, мирно засолниште поставено на една од најпознатите затскриени плажи на Занзибар. Со само 26 слободно поставени, просторни колиби, суштината на Fumba Beach Lodge е приватност, простор, релаксација, природа и внимание на деталите.

Fumba Beach Lodge нуди добро дизајнирана елеганција, со пријателска првокласна услуга. Ова е совршено место за уживање во спокојството, за мирен сон, пливање, нуркање, прошетка меѓу тропските градини или посебен романтичен повод во едно од многуте затворени места. На имотот создадовме неколку приватни палуби, веранда и мали кријати, за да обезбедиме тивка и приватна средина за врвен романтичен одмор.

Хотелот се наоѓа на самиот брег на полуостровот фумба,, во заливот Менај. Ова е голем морски рај и еко-проект. Во 1998год. полуостровот фумба е заштитен поради извонредната природна од страна на светската Федерација World Wild Life.
fumba 5

Галерија

Ценовник

АВИО БИЛЕТ + 1 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ДОХА + 9 ПОЛА ПАНСИОНИ + СИТЕ ТРАНСФЕРИ

     
Fumba Beach Lodge 3*

УСЛУГА

До 19.12.2017 

Цена по лице во GARDEN VIEW

HB

1.575 €

Цена по лице во SEA VIEW

HB

1.645 €

Цена по лице во LUXURY SUITE

HB

1.895 €

Цена по лице во BAOBAB SUITE

HB

1.999 €

* Цените се во евра, плаќањето се врши исклучиво во денари 1€=62мкд

Забелешки