Fun Island Resort & SPA 3*, South Male

17321321 (1)

http://www.funislandmaldives.com/

Fun  Island Resort & SPAсе наоѓа во South Male Atol, na okulu 45 минути возење со глисер од меѓународниот аеродром во Male. Се одликува со 2 опции за јадење и комфорни соби со приватни балкони, опремени со мини бар, фен за коса…..сместени на самата, бела песочна плажа со  поглед кон океанот или атолите.

Гостите можат да уживаат во одбојка на плажа, или да практикуваат водени спортови како сурфање на ветер и кајакарство. Нуркањето и нуркачките активности се исто така достапни.

 Затоа, посетете го  Fun  Island Resort & SPA 4*- Малдиви, фатете некој сончев зрак на плажа, почестете се себеси во Спа центарот со целосна услуга, или уживајте во друштвото на најразличните тропски рипчиња при нуркањето кое ви е достапно веднаш покрај вашата соба.

 

Галерија

Ценовник

FUN ISLAND 3*MALDIVES

ВРЕМЕ НА ПРЕСТ

     

УСЛУГИ

FB

FB

FB

НОЌЕВАЊА

 

 

 

Цена по лице во двокреветна соба (Beach Front room)

 €

 €

 €

Програма на патување

Забелешки