H Top Platja Park 4*, Platja D”Aro

platja 11

Platja d’Aro е прилично мал град, кој привлекува голем број туристи, бидејќи има многу нешта кои се атрактивни за целото семејство: продавници, шарени кафулиња, традиционални Каталонски ресторани како и забавни атракции, вклучувајќи водни паркови (Аква Diver), забавни паркови и игралишта.

Platja парк хотел е идеално лоциран во тивка област на Кастиљо де Aro, и на само неколку минути од плажа

Хотелот нуди забава за целото семејство: најмалите ќе се забавуваат на детското игралиште а возрасните можат да го планираат своето место во консултација со вработените во рецепција кој се на располагање на гостите 24 часа на ден.

Овој имот има 200 модерни соби со се што е потребно за да се обезбеди пријатен престој. Покрај тоа, постојат различни соби дизајниран специјално за семејства.

Гостите на хотелот можат да уживаат во уникатното гастрономско искуство во хотелскиот ресторан, а на крајот на денот можат да се релаксираат со пијалок во удобниот lounge бар.

Околината изобилува со најразлични ресторани, клубови и кафулиња како и продавници за љубителите на шопинг.

Услугата  е на база на Полни Пансиони.

Галерија

Програма на патување

Забелешки