Hilton Hurghada Resort 5*, Memsha

hilton 6

www.hilton.com   

Локација: Еден од најпознатите семејни хотели кој се наоѓа во јужниот дел на Хургада во Мемша , на самата песочна плажа, на 4км од центарот на Хургада и 6км од аеродромот.

Соби:329 елегантно уредени соби, со бања, сателитска ТВ, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса.

Содржини: Три ресторани, 7 барови, дискотека, интернет центар, козметички салон, базени со тобогани..

Спорт и забава: Два базена, две тениско игралишта, затворен базен, теретана, куглање, билјард, пинг понг, одбојка на плажа, центар за нуркање и бројни активности на вода. Современ спа и фитнес центар. Активности и анимации за најмладите.

Галерија

Ценовник

HILTON RESORT 5*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

27.авг

27.авг

30.авг

06.септ

10.септ

13.септ

17.септ

20.септ

Memsa

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

06.септ

09.септ

06.септ

13.септ

20.септ

20.септ

27.септ

27.септ

All Inclusive (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

10н / 10д

13н / 14д

7н / 7д

7н / 7д

10н / 10д

7н / 7д

10н / 10д

7н / 7д

DBL STD

возрасен

729

869

595

595

709

595

669

545

(2+2)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99

265

265

265

265

265

265

265

265

 

2 дете 7-13,99

497

567

430

430

487

430

467

405

 

3 возрасен

679

804

560

560

659

560

619

510

(1+2)

Доплата за 1/1 соба

302

393

215

215

289

215

263

182

DBL SEA VIEW

возрасен

799

960

644

644

779

644

739

594

(2+2)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99

265

265

265

265

265

265

265

265

 

2 дете 7-13,99

532

613

455

455

522

455

502

430

 

3 возрасен

749

895

609

609

729

609

689

559

DBL DELUXE PLUS TOP FLOOR

возрасен

869

1051

693

693

849

693

809

643

(2+1)

1 Дете 2-13,99 & 2 дете 2-6,99

265

265

265

265

265

265

265

265

 

2 дете 7-13,99

567

658

479

479

557

479

537

454

 

3 возрасен

819

986

658

658

799

658

759

608

Доплата за PREMIER ALL INCLUSIVE: 12 еур по возрасно лице од ноќевање, 6еур од ноќ за дете

Програма на патување

Забелешки