Hotel Berjaya Beau Vallon Bay 3***

BERJAYA 8

www.berjayahotel.com/mahe/index.asp

Локација: Хотелот е оддалечен 15км. од аеродромот и 5км. од главниот град Викторија, на островот Махе. Лоциран е на една од најубавите и најголеми плажи во заливот Бју Валон.
Капацитет: Поседува вкупно 232 соби од следните типови – стандардни, супериор, делукс, џуниор свит, ројал свит или гарден свит.
Стандардни соби: климатизација, купатило со туш, фен, телефон, SAT TV, CD плеер, мини бар, сеф, апарат за кафе / чај, балкон.
Содржини: 3 бара, 3 ресторани, бизнис центар со 2 сали за состаноци, менувачница, салон за разубавување, базен за деца и возрасни, теретана, тениски терени, пинг-понг, терен за одбојка, билијард, Рент а кар, сувенирница, СПА центар со масажа, казино, центар за нуркање и водени спортови.
Исхрана: полу пансион: појадок и вечера – шведска маса.

Галерија

Ценовник

Berjaya Beau Vallon 3*
Mahe Island, Seychelles

Време на престој

01.11 – 22.12.2017
06.01 – 22.03.2018
08.04 – 31.07.2018

Услуги

BB

Ноќевања

 9

Цена по лице во двокреветна соба ( STD )

 975

 

Забелешки