Hotel Les Cocotiers 2**

18356515

COCOhttp://cocotiers-hotel-mauritius.com/

Лоциран на самата плажа во северозападниот дел на Маурициус, Cocotiers Hotel е хотел со пријателска атмосфера.
Наоѓајќи се близу до Port-Louis , главниот град на Маурициус, и до голем број популарни места за посетување, овој хотел е одлично место за бизнис патувања или одмор за парови и фамилии.

Сместувањето е во бунгалови на 2 ката во убава градина, 48 соби убаво и едноставно декорирани.
Од ресторанот и барот имате поглед на лагуната, гостите можат да уживаат во убавите зајдисонца како и вечерното осветлување на градот Port-Louis при зајдисонце.

Дружељубивите и пријателски расположени вработени даваат се од себе да го направат релаксиран престојот на гостите.

 

Галерија

Ценовник

Les Cocotiers 2** Dlx
North West Coast

Време на престој

 01.11 – 17.12.2016
02.01 – 31.04.2017

18.12 – 01.01.2017

01.05 – 31.10.2017

Услуги

HB

HB

HB

Ноќевања

11 11 11

Цена по лице во двокреветна соба

 665 €

 1.125€

 615 €

Цена на Авионска карта од Скопје до Маурициус и назад = 450ЕУР + 401ЕУР Аеродромски такси

  • Доплата за Свечена вечера ( Новогодична / Божиќна ) = 50ЕУР

Програма на патување

Забелешки