Hotel TORONI BLUE SEA 3* (Toroni)

SAVANA7777

 

 www.toronibluesea.com

Положба: се наоѓа на Ситониа, во Торони
Сместување: 85 соби со поглед на базен и море. Нашиот закуп на соби се однесува на Old Wing студио,кои се  наоѓаат во нереновираното крило на хотелот, со влез од балкон. 
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: ресторан, бар на плажа, паркинг…
Плажа: песочна плажа  
Спорт и забава: отворен базен со дел за деца, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал, турска бања, масажа, џакузи, сауна…

 

 

Галерија

Ценовник

 

 

HOTEL TORONI BLUE SEA (Old Wing / Depandans 3***) 
СИТОНИЈА услуга Месец МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
ТОРОНИ термин 20 27 3 10 17 24 1 8 15 22 29 5 12 19 26 2 9 16
По лице за 7 Ноќевања HB DBL (2+1) ECO STUDIO / 179 199 239 259 289 299 329 349 359 359 359 349 329 269 239 189 169
РАН БУКИНГ (до 30.04) / / / / / / / / / / / / / / / / / /
DBL (2+2) ECO STUDIO / 179 199 239 259 289 299 329 349 359 359 359 349 329 269 239 189 169
РАН БУКИНГ (до 30.04) / / / / / / / / / / / / / / / / / /
дете 0-5,99год -100% / дете 6-11,99год -50% попуст / 3 возрасен -25% попуст 
DBL (2+1 / 2+2) STUDIO: Студио собите се наоѓаат во анекс зграда во склоп на хотелот, на приземје
*** РАН БУКИНГ (до 30.04.2018): // Нема


   
                                                                           

 

 

* Цените се во Евра, по лице за аранжман во 1/2 соба, а плаќањето е во денари по курс од 62мкд за 1 еур. 

 * Во основните цени не се пресметани попустите за Ран Букинг. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (црвено)

* За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот износ се доплаќа најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманските услуги 
   *** (Освен за резервации во РАН БУКИНГ, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) **** За резервација на 2 последователни аранжмани (14ноќи) за исти лица се одобрува попуст од 10% од вториот термин/аранжман (не се комбинира со Ран Букинг !).

Попустите за ран букинг (“Early Booking”)имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции.ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПО ПРИЛОЖЕНИТЕ УСЛОВИ ЗА РАН БУКИНГ ПОТРЕБНА Е НЕРЕФУНДАБИЛНА УПЛАТА ОД 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ, А ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА СЕ ВРШИ НАЈДОЦНА 3 НЕДЕЛИ (20ДЕНА) ПРЕД ДАТУМОТ НА ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛ.

Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервација (имиња, број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената, освен во ситуации кога организаторот – АУРОРА ТУРС  писмено ќе дозволи поинаку. 

Забелешки