Hotel Vihren Palace Ski & Spa 4*, Bansko

88a8a77564ef7fab2503c71f4657f973c707e0e7

  www.vihrenpalace.com 

Локација: Хотелот е лоциран на само 80м од ски лифтовите и околу 500м од центарот на градот. Обезбеден е трансфер до гондолата.

Сместување: Хотелот располага со студија, апартмани со 1 спална соба и апартмани со 2 спални соби. Студиата имаат два кревети, кујна и тераса. Апартманите со 1 спална соба имаат две одвоени соби (дневна и спална). Апартманите со 2 спални соби имаат две спални и заедничка дневна соба. Сите соби располагаат со кујна, греење, сателитска телевизија, телефон, мини бар, фен за коса, купатило со када и туш кабина, балкон.

 Содржини: главен ресторан, à la carte ресторан, меана, ноќен клуб, пиано бар, СПА центар, конференциска сала, babysitting,  менувачница, салон за убавина, детско соба со игри со професионален персонал за грижа за деца и забава, продавница, ски остава, обезбеден подземен паркинг.

 SPA & Wellness: Спа центар со бесплатно користење на затворен базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања, турска бања, солариум (со доплата). Во Спа центарот се нудат различни третмани и релаксирачки масажи со доплата.

 

 

 

 

Галерија

Ценовник

 

Vihren Palace Ski & Spa 4*, Bansko МАХ. ЛИЦА  28.12. – 01.01. 01.12. – 27.12.
10.03. – 15.04.
02.01. – 28.02.
01.03 – 09.03
ТИП НА СОБА BB HB BB HB BB HB
STUDIO 2+1 57,30 € 69,40 € 36,40 € 48,50 € 45,20 € 57,30 €
STUDIO deluxe 2+1 69,40 € 81,50 € 43,60 € 55,70 € 54,60 € 66,70 €
АПП со 1 спална 2+1 63,90 € 76,00 € 42,50 € 54,60 € 51,80 € 63,90 €
АПП со 1 спална deluxe 2+1 78,20 € 90,00 € 50,70 € 62,80 € 63,90 € 76,00 €
AПП со  2 спални 3+2 88,10 € 109,30 € 61,20 € 82,30 € 71,80 € 93,00 €
SINGLE 1 + 0 80,40 € 92,50 € 50,70 € 62,80 € 63,80 € 76,00 €
Возрасен на доп.легло во STUDIO / 32,00 € 44,10 € 22,10 € 34,20 € 29,80 € 41,90 €
Возрасен на доп.легло во APP / 43,00 € 55,10 € 22,10 € 34,20 € 29,80 € 41,90 €
Деца од 6-12 год во DBL соба со 1 возрасен плаќаат 50% од цената на возрасен
Цената е дневно по соба на база ноќевање со појадок или појадок и вечера.
Минимум престој 4 ноќевања во период од 28.12.2017 до 01.01.2018!
 
 

АКЦИИ И ПОПУСТИ :
 -15% за уплати до 01.10.2018, -10% за уплати до 16.11.2018.  Промена на резервации со EB не е дозволена.
7=5, 10=8, 11=9 и 14=12 за пристигнувања 02.01-01.04.2019. Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

 

 

 

 

 

Забелешки