Ibis Style Benoa 3* Nusa Dua

ИБИС 17

www.ibis.com

Хотелот е лоциран во Беноа, на само 5 мин. Пешачко растојание од најразвиената, туристичка зона Нуса Дуа, односна на окулу 25 минути возење од Кута, голем туристички центар на Бали. Сите соби се климатизирани и модерно опремени во карактеристичниот стил на Ибис хотелите, со богат колорит како во обработката така и на на мебелот така и содржините. Имаат своја балкон , сателитска ТВ, бања со туш, ТВ со рамен екран.
Хотелот има надворешен базен опремен со лежалки и чадори, СПА центар со услуги за масажа, возила за истражување на околината и ресторан, бар покрај базен, сопствена плажа.

 

Галерија

Ценовник

1. ПАКЕТ АРАНЖМАН СО 9 НОЌИ НА БАЛИ + 3 НОЌИ ВО СИНГАПУР

Ibis Style Benoa 3* – Nusa Dua
Hotel 3* / 4*  Singapur
STD

Време на престој

 30.06.2017

Услуги

BB

Ноќевања

9+3

Цена по лице во двокреветна соба

1.085 €

Цената не важи за период од 24.12 – 05.01.2017

 

2. ПАКЕТ АРАНЖМАН СО 12  НОЌИ НА БАЛИ

Ibis Style Benoa 3* – Nusa Dua
STD

Време на престој

до 30.06.2017

01.07-24.12.2017

Услуги

BB

BB

Ноќевања

12

12

Цена по лице во двокреветна соба

875€

945

Доплата за висока сезона ( 15.07-24.12.2017 ) = 25ЕУР по соба по ден

 

 

Програма на патување

Забелешки