Ifa Villas Bavaro Resort & Spa 4*

IFA-villas-1

http://www.villasbavaro.com/

IFA Villas Bávaro Resort & Spa е хотелски комплекс позициониран на една од нај добрите зони на Пунта Кана – рајските плажи на Баваро (“Playa Bavaro”), кои со карактеристичниот бел ситен песок, чистата и тиркизна вода и живописниот корален гребен се често истакнати како едни од десетте најубави плажи во светот.

Сместувањето во хотелот е во бунгалови и згради распределени низ тропските градини. Собите располагаат со фрижидер, кафе машина, фен, кабловска ТВ (плазма), клима, телефон, сеф (со доплата), француски балкон или тераса.

Со своите 7 ресторани и неколку барови хотелот овозможува целосно гастрономско искуство. Услугата е на база се вклучено со оброци и закуски во неколку различни хотелски ресторани.

Помеѓу содржините Ifa Villas Bavaro вбројува 3 базени со делови за деца, 2 тениски игралишта, пинг понг, пикадо, терен за кошарка и одбојка, мини клуб и диско за најмалите, и повеќе спортски активноста кои може да се практикуваат во непосредна близина. Користеќето на лежалки и чадори за сонце е бесплатно.

Дополнително,  хотелот нуди богата забавна и аниматоркса содржина во текот на денот и навечер, на повеќе јазици.

 

Галерија

Ценовник

 

Ifa Villa Bavaro Resort & Spa 4*

Punta Cana

Валидност

21.01-09.04.2017

17.04-30.04.2017

01.05-30.06.2017

Услуги

AI

AI

AI

Денови/ноќи

 9

11

 9 11  9 11

Цена по лице во двокреветна соба (STANDARD)

1.065€

1.265€

785€ 925€ 695€ 835€

Цена по лице во двокреветна соба (SUPERIOR)

1.075€

1.275€

 795€ 935€ 715€ 845€

Цените НЕ вклучуваат авионски билети 

Поаѓање од Скопје со Croatia Airlines / Air France – најефтина можна цена за издавање до 26.01 = 899€ со вклучени Аеродромски такси 

Поаѓање од Белград најефтина можна цена за издавање до 26.01  = 865€ со вклучени аеродромски такси

Програма на патување

Забелешки