Jaz Makadi Oasis Resort 5*

87444892

Овој хотел  се наоѓа во одморалиштето Мадинат Макади и е изграден во нубијски селски стил. Хотелот се наоѓа на вториот ред од морето и има голема приватна песочна плажа со гребен за роњење. Гостите можат да користат базен во облик на лагуна со тобогани, опкружена со палми и лежалки за сончање

.Ресортот Jaz Makadi Oasis нуди климатизирани соби со балкон со поглед на базен и градина.

Гостите можат да се релаксираат и да уживаат во спа и фитнес центарот Mividaspa, чија понуда вклучува третмани за да се освежите и да се регенерирате, парна бања, третман за стопала, џакузи, масажи, програми за релаксација и убавина ,водни спортови, нуркање, кајакарство и јавањето.

Главниот ресторан El Hambra служи појадок, ручек и вечера. Ел Шамуса Бар нуди пијалоци и многу закуски до базенот. Лоби бар работи 24 часа на ден, и нуди традиционален чај.

Интернационалниот аеродром Хургада е на 35-минутно возење.На 3 км од хотелот се наоѓа  аква паркот Makadi Water World  , која има 50 различни тобогани за возрасни и деца. 

Галерија

Ценовник

JAZ MAKADI OASIS 5*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

27.авг

27.авг

30.авг

06.септ

10.септ

13.септ

17.септ

20.септ

Makadi Bay

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

06.септ

09.септ

06.септ

13.септ

20.септ

20.септ

27.септ

27.септ

All Inclusive (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

10н / 10д

13н / 14д

7н / 7д

7н / 7д

10н / 10д

7н / 7д

10н / 10д

7н / 7д

DBL SUPERIOR

возрасен

799

959

645

645

779

635

769

635

(2+1)

1 Дете 2-12,99

284

290

278

278

284

278

284

278

(1+1)

Доплата за 1/1 соба

267

347

190

190

257

185

252

185

FAMILY SUPERIOR

возрасен

899

1089

715

715

879

705

869

705

(2+2)

1 Дете 2-12,99 & 2 дете 2-2,99

284

290

278

278

284

278

284

278

 

2 Дете 3-13,99

582

677

490

490

572

485

567

485

 

3 возрасен

819

985

659

659

799

649

789

649

Програма на патување

Забелешки