Jaz Makadina 5*

80955103 (1)

 Jaz Makadina се наоѓа на самата плажа и има  прекрасен  поглед кон Црвеното Море. Тој располага со отворен базен и сопствена плажа. Собите  се пространи, климатизирани  со сателитска ТВ и балкон.

Сите соби имаат модерен мебел и нудат погледи кон Црвеното Море, кон базенот  или убавата градина .

Ресторанот  Ел Масри служи интернационална кујна за појадок, ручек и вечера. Коктели, алкохолни и безалкохолни пијалоци се достапни во барот Ел Коба, кој се наоѓа покрај базенот. Можете да нарачате лесни јадења во снек бар на Ал Сакала и ресторанот на плажа.

Хотелот  има спа центар Mividaspa -понудата вклучува освежување и третмани за регенерација, терапија со вода, масажа, парна соба, како и програми за релаксација и козметички услуги, спортови на вода, нуркање, едрење, возење на велосипед.(со доплата)

 На 4 километри од Макади се наоѓа  аква парк со 50 различни слајдови за возрасни и деца.

Галерија

Ценовник

JAZ MAKADINA 5*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.јул

09.јул

16.јул

23.јул

30.јул

06.авг

13.авг

20.авг

27.авг

03.сеп

10.сеп

Makadi Bay

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

08.јул

15.јул

22.јул

29.јул

05.авг

12.авг

19.авг

26.авг

02.сеп

09.сеп

16.сеп

All Inclusive (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

6н / 7д

6н / 7д

6н / 7д

6н / 7д

6н / 7д

6н / 7д

6н / 7д

6н / 7д

6н / 7д

6н / 7д

6н / 7д

DBL SUPERIOR GV

возрасен

675

725

735

745

745

775

795

795

785

745

735

(2+1)

1 Дете 2-12,99

237

237

237

237

237

237

237

237

237

237

237

(1+1)

Доплата за 1/1 соба

225

250

255

260

260

275

285

285

280

260

255

DBL SUPERIOR SV

возрасен

735

785

795

805

805

835

855

855

845

805

795

(2+1)

1 Дете 2-12,99

237

237

237

237

237

237

237

237

237

237

237

(1+1)

Доплата за 1/1 соба

255

280

285

290

290

305

315

315

310

290

285

FAMILY SUPERIOR

возрасен

723

773

783

793

793

823

843

843

833

793

783

(2+2)

1 Дете 2-12,99 & 2 дете 2-2,99

237

237

237

237

237

237

237

237

237

237

237

 

2 Дете 3-13,99

474

499

504

509

509

524

534

534

529

509

504

 

3 возрасен

675

725

735

745

745

775

795

795

785

745

735

 

JAZ MAKADINA 5*

ПОАЃАЊЕ (C-INN)

02.јул

09.јул

16.јул

23.јул

30.јул

06.авг

13.авг

20.авг

27.авг

03.сеп

Makadi Bay

ВРАЌАЊЕ (C-OUT)

15.јул

22.јул

29.јул

05.авг

12.авг

19.авг

26.авг

02.сеп

09.сеп

16.сеп

All Inclusive (AI)

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

13н / 14д

13н / 14д

13н / 14д

13н / 14д

13н / 14д

13н / 14д

13н / 14д

13н / 14д

13н / 14д

13н / 14д

DBL SUPERIOR GV

возрасен

1239

1299

1319

1329

1359

1409

1429

1419

1369

1319

(2+1)

1 Дете 2-12,99

290

290

290

290

290

290

290

290

290

290

(1+1)

Доплата за 1/1 соба

487

517

527

532

547

572

582

577

552

527

DBL SUPERIOR SV

возрасен

1369

1429

1449

1459

1489

1539

1559

1549

1499

1449

(2+1)

1 Дете 2-12,99

290

290

290

290

290

290

290

290

290

290

(1+1)

Доплата за 1/1 соба

552

582

592

597

612

637

647

642

617

592

FAMILY SUPERIOR

возрасен

1343

1403

1423

1433

1463

1513

1533

1523

1473

1423

(2+2)

1 Дете 2-12,99 & 2 дете 2-2,99

290

290

290

290

290

290

290

290

290

290

 

2 Дете 3-13,99

804

834

844

849

864

889

899

894

869

844

 

3 возрасен

1239

1299

1319

1329

1359

1409

1429

1419

1369

1319

** Промотивни цени за резервации до 31.05

Програма на патување

Забелешки