Kempinski Seychelles Resort 5*

КЕМПИНСКИ 6

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ФАЗА НА АЖУРИРАЊЕ

 www.kempinski.com

Локација: Директно на преубавата плажа Baie Lazare во заливот на Југозападниот брег и на окулу 30мин. возење од Викторија.
Содржини: Познатиот ланец Кемпински ја создал оваа скапоценост како уште едно одмаралиште кое е идеално место за релаксирачки одмор. Хотелот нуди окулу 150 соби во 6 станбени блокови. Од содржини има библиотека, билијард, Бесплатен безжичен интернет во главната зграда и во собите, а во центарот на комплексот се наоѓа голем базен со тераса за сончање опремена со лежалки, чадори и пешкири за плажа ( бесплатно ). СПА центаротнуди разни масажи за опуштање како и СПА третмани.
Соби со поглед кон планина / кон плажа / кон море: Површина од окулу 45м2, со туш, фен, клима уред, телефон, САТ ТВ, мини бар, тераса, сеф.
Содржини за деца: детски клуб за деца од 4 – 12год. (9-18 sat) za decu (4-12 godina).
Спорт / Забава: кајаци, нуркање, 2 тениски терени, бадминтон, одбојка на плажа, базен и теретана.

 

Галерија

Ценовник

Kempinski Seychelles
Resort 5*
Mahe Island, Seychelles

Време на престој

01.11 – 23.12.2016
09.01 – 05.02.2017
13.04 – 14.07.2017
28.08 – 29.09.2017

15.07 – 27.08.2017
30.09 – 31.10.2017

Услуги

BB

Ноќевања

 10 ноќевања

Цена по лице во двокреветна соба ( Hillview room )

 €  € 

Специјална цена за меден месец ( maks. 6 meseci }

 €  €

Early booking попуст за рез 50 дена пред поаѓање

 €  €

Early booking попуст за рез 65 дена пред поаѓање

 €  €

 

EB попустот не важи за специјалната цена за меден месец

Забелешки