23 Октомври / КУБА

KUBA

КУБА
12 дена / 9 ноќевања
Латино ритам, пикантна кујна, рајски плажи, волшебни природни убавини…

16.10.2017 – 27.10.2017 

Најголемиот и во последно време најпосетуван карипски остров е дел од Големите Антили. Латино ритамот, пикантната кујна, рајските плажи, волшебните природни убавини, непрегледните полиња со шеќерна трска, сочуваните традиции и култура се само дел од оваа сочувана,островска енигма. Една е од најстарите земји на новиот свет, во која историјата ја испишуваа Европа и Африка, а ја открил Кристофер Колумбо, 1942год. убеден дека конечно ја нашол Индија. Во 1818 година, допуштена и е слободна трговија, а во 1889год. по воената интервенција од Америка, стана нејзиниот “Шекерниот остров”. Големите социјални разлики, доведоа до револуција во 1958 год. под водство на Кастро, сеуште актуелен претседател на една од последните комунистички земји.

ВАРАДЕРО – Најпознато Кубанско летувалиште, сместено на северниот дел на островот, оддалечено окулу 130км. oд Хавана. Се протега на 22км. долги, бисерно бели, песочни плажи. Климата е тропска со окулу 330 сончеви денови во текот на годината.

MELIA SOL SIRENAS CORAL 4* AI
Се наоѓа на одлична локација директно на една од најубавите плажи на полуостровот Варадеро. Sol Sirenas е All Inclusive хотел за сите возрасти, кој пружа висок стандард на удобност и услуги, забавна атмосфера а особено е погоден за семејства со деца. Има 660 соби, сите со клима уред, телефон, сателитска ТВ, сеф, купатило и тераса или балкон. Семејни соби и поврзани соби се достапни на барање. Од содржини хотелот има Базен, 2 џакузи, простории за масажа и физиотерапија, 4 тениски игралишта, сауна, ватерполо, сурфање на ветер, катамаран, кајаци, едрилици, нуркање. Продавници, конференциски сали, дневни и ноќни забави, мини клуб.

MELIA VARADERO 5* AI
Хотелот се наоѓа на една од најубавите песочни плажи, а од центарот на градот се наоѓа на околу 12 километри, додека од Хавана на околу 140 километри. Хотелот располага со 490 соби, секоја со бања (туш / WC), фен, клима уред, телевизор, телефон, сеф, мини бар и балкон. Во својот состав покрај главниот ресторан, располга и со 5 a la carte ресторани од областа на нациналната и интернационална кујна. Покрај бројните ресторани гостите можат да уживаат во вкупно 6те барови кои во текот на денот и навечер служат различни видови пијалоци. Од другите содржини хотелот има два отворени базени со хидро масажа работа, фитнес центар, салон за убавина и центар за нуркање за почетници. Спортски ентузијасти да уживаат во голф терените кои се наоѓа во близина на хотелот.

Галерија

Ценовник

MELIA SOL SIRENAS CORAL 4* AI

Varadero

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

 16.10.2017 – 27.10.2017 

УСЛУГИ

AI + BB

НОЌЕВАЊА

8 + 1

Цена по лице во двокреветна соба

1225 

Доплата за еднокреветна соба

355

Цена за трето возрасно лице или дете на барање

   

MELIA VARADERO 5* AI

VARADERO

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

 16.10.2017 – 27.10.2017 

УСЛУГИ

AI + BB

НОЌЕВАЊА

8 + 1

Цена по лице во двокреветна соба

1395 

Доплата за еднокреветна соба

475

Цена за трето возрасно лице или дете на барање

 

 

Цените се во Евра а плаќањето ќе се врши исклучиво во денари по курс од 62мкд за 1€
Oпштите услови за патување на АУРОРА ТУРС и СКТМ се составен дел од овај аранжман

Програма на патување

Забелешки